Artık telefonlar haftada 1 kez şarj edilecek!

Apple ve Samsung gibi dev şirketlere pil sağlayan bir firma, enerji yoğunluğu 100 kat daha yüksek olan bir batarya teknolojisi geliştirdi.

Artık telefonlar haftada 1 kez şarj edilecek!
Yayınlama: 21.06.2024
Düzenleme: 21.06.2024 17:53
A+
A-

Bir pil teknolojisi şirketi olan TDK, Apple ve Samsung gibi büyük şirketlere batarya sağlayan bir firma, yeni bir pil teknolojisi geliştirdiğini duyurdu. Bu yeni teknoloji, mevcut pil çözümlerinden 100 kat daha yüksek enerji yoğunluğu sunabilen bir malzeme kullanıyor. CeraCharge adı verilen bu katı hal pil, lityum alaşım ve oksit bazlı bir katı elektrolit içeriyor. Bu yenilikçi bileşim sayesinde, pillerin enerji yoğunluğu 1000Wh/L’ye kadar ulaşabiliyor, bu da şu anda kullanılan seri üretim pillerine kıyasla büyük bir artış anlamına geliyor.

TDK’nın iddiasına göre, bu devrim niteliğindeki pil teknolojisi, akıllı telefonlar, saatler, kulaklıklar ve diğer giyilebilir cihazlar gibi teknolojik ürünlere daha uzun pil ömrü sağlayabilecek. Ayrıca, oksit elektrolit kullanımıyla bataryaların daha güvenli hale geldiği ve aşırı ısınma ile patlama riskinin azaldığı belirtiliyor. Yeni piller ayrıca AB düzenlemeleriyle uyumlu, tek kullanımlık pillerin yasaklanması yönündeki düzenlemelere de uygun.

TDK, bu yeni teknolojiyi seri üretime geçirmek için çalışmalarını sürdürüyor ve önümüzdeki yıl içinde Apple, Samsung gibi müşterilere örnek sevkiyatlar yapmayı planlıyor.

Kaynak: HABER MERKEZİ

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.