Ambalaj

Mersin Büyükşehir Belediyesi, hayata geçirdiği kültür ve sanat faaliyetleri ile Türk edebiyatına kıymetli eserler kazandırmış 2 yazarı ‘Murat Gülsoy’ ve ‘Ayfer Tunç’u ağırladı.
Gençlerin her yıl farklı Ülker markası için pazarlama odaklı stratejiler geliştirdiği ‘bizz@kampüs’ yarışmasında geri sayım başladı.
PAGEV Başkanı Eroğlu, plastik atıkların geri dönüşümüne odaklanılması gerektiğini belirterek, "Yeşil dönüşümde Türkiye'nin potansiyelini ve rekabet avantajını ortaya çıkarmayı, geri dönüşümde Türkiye'yi merkez haline getirmeyi amaçlıyoruz." dedi.
Filistin Gazze Şifa Hastanesi Kadın Doğum Uzmanı Fadia Malhis, "Ne temiz su var ne ısınma var ne mama var. Yardım acil bir şekilde gelmezse bebekler ölecek." dedi.
Camın her alanında faaliyet gösteren tek global oyuncu Şişecam, 11-14 Ekim 2023 tarihlerinde TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşen 28. Uluslararası Ambalaj Endüstrisi Fuarı’nda yenilikçi ürünlerini ve geniş ürün gamını ziyaretçilerle buluşturdu.
Başkan Seçer, Mersin Büyükşehir Belediyesi'nin destekleriyle ve MEDEKA programı kapsamında gerçekleştirilen ‘Circular 4. Ulusal Çevre ve Sanat Etkinlikleri’ kapsamındaki Sergi'nin açılışına katıldı.
İş dünyası temsilcileri yeni ekonomi kabinesi hakkında değerlendirmelerde bulundular. İş dünyası, yeni ekonomi kurmaylarının her birinin, sorunlara çare bulabilecek yetkinlikte isimler olduklarına dikkat çektiler.
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanlığına, yeniden Rifat Hisarcıklıoğlu seçildi.
Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Cao Licien, ABD'nin Suriye'den petrol ve tahıl kaçakçılığı yaptığını, bunun bugüne dek 100 milyar dolardan fazla kaynak kaybına yol açtığını ileri sürdü.
Sanayi üretimi, Mayıs'ta aylık bazda yüzde 0.5 artarken, yıllık artış yüzde 9.1 oldu.
Küresel nüfus artış hızı gelecek on yıllarda düşmeye devam edecek olsa da 2050'de dünya nüfusunun yüzde 20 ila 30 artması bekleniyor.