Müjde Demir

Mezitli Belediyesi, sıcak yaz günlerinde vatandaşlara serinleme imkânı sunan Mezitli Su Parkı’nın 2024 yaz sezonunu açıyor. Yenilenmiş haliyle 18 Haziran Salı günü hizmete girecek olan su parkı, Pazartesi günleri hariç haftanın altı günü 10:00 ile 18:00 saatleri arasında açık olacak.
Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Başkan Seçer, mesajında şu ifadelere yer verdi:“Birlik, beraberlik ve kardeşliğimizin daha da güçlendiği, ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızla dayanışmanın, yardımlaşmanın ve paylaşmanın önemini hatırladığımız bir Kurban Bayramı'na daha kavuşmanın sevincini yaşıyoruz.
Toroslar Belediyesi, 16 Haziran Pazar günü başlayacak Kurban Bayramı süresince kurbanlıkların temiz ve hijyenik koşullarda satış ve kesim işlemlerinin yapılabilmesi için gerekli tedbirleri aldı.
Mersin Büyükşehir Belediyesi, tüm birimleriyle Kurban Bayramı’na hazır. 9 gün sürecek Kurban Bayramı tatili boyunca vatandaşların kesintisiz hizmet alabilmesi adına çalışmalarını artıran Büyükşehir Belediyesi ekipleri; ücretsiz ulaşımdan mezbahada ücretsiz kesim hizmetlerine, mezarlıklara ücretsiz ring seferlerinden, park ve bahçe hazırlıklarına kadar birçok alanda bayram boyunca çalışarak, Mersinlilerin rahat ve huzurlu bir...
Mersin valisi Ali Hamza Pehlivan; İlimizde faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarının oluşturduğu ‘Mersin Filistin Dayanışma Platformu’, tarafından Yenişehir İlçesi Özgecan Aslan Barış Meydanı'nda düzenlenen “İnsanlık İçin Filistin Soykırımına Hayır!" temalı "Mersin Büyük Filistin Mitingi"ne katıldı.
Mersin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı’nın ‘Sosyal Politikalar Çalıştayı’ gerçekleştirildi. 2025-2029 Stratejik Planı’nı; katılımcı özel ve resmi kurumlar, STK temsilcileri, akademisyenler ve sosyal hizmet uzmanları ile birlikte yapacak olan Büyükşehir, yeni hizmet döneminde de sosyal hizmetlerde öncü belediye olacak.
Mersin Yenişehir Belediyesi, sevilen sanatçılar Tuğçe Karabayır ile Erken Karadeniz’in iki kişilik tiyatro oyunu Ruh Öküzüm’ü sanatseverlerle buluşturdu.
MESİAD üyeleri ‘Mersin Çalıştayı 2024’te bir araya gelerek fikir ve düşüncelerini paylaştı. 3 projeye dikkat çekilen çalıştayın sonuç bildirgesi kamuoyu ile paylaşılacak.
Daha önceki dönemlerde Portakal Mahallesi’nde, 2’nci Çevre Yolu üzerinde yapımına başlanan ancak yarım bırakılarak hizmete açılmayan atıl haldeki “Balık Pazarı” yeniden hayata geçecek. Toroslar Belediye Başkanı Abdurrahman Yıldız, satış tezgahları, pişirme alanları ile ihtiyaç hissedilen ek alanların olacağı balık pazarının yerinde incelemelerde bulundu, teknik ekibine talimatlar verdi.
Yaz sezonun gelmesiyle birlikte Mersin Büyükşehir Belediyesi Denizkızı Turizm A.Ş. bünyesinde hizmet veren plajlarda hazırlıklar tamamlanarak tatilcilerin kullanımına açıldı. Mersin’den uzaklaşmadan dinlenme ve denize girme fırsatı sunan 12 adet plajı ile Büyükşehir, bu sene de hem yerli hem de yabancı turistlerin uğrak adresi olacak.
Toroslar Belediyesinin yaz spor okulları kapsamında düzenlediği Yüzme Kursları, 16 Temmuz’da başlıyor. Toroslar Belediye Başkanı Abdurrahman Yıldız; “Havuzumuz, Temmuz ayı itibariyle hazır olacak. Çocuklarımız ve gençlerimiz yüzme kurslarımıza gelerek hem yüzme öğrenecek hem de yaz tatilini keyifle geçirecekler” dedi.