deprem

Manisa'nın Soma ilçesinde 4.8 büyüklüğünde deprem meydana geldi.
Adana'da 6 Şubat 2023'teki depremde yıkılması sonucu 96 kişinin hayatını kaybettiği Alpargün Apartmanı'na ilişkin hazırlanan yeni bilirkişi raporunda, bazı kolonlarda yeteri kadar demir kullanılmadığı belirtildi.
Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), son dakika deprem haberini duyurdu. AFAD, Elazığ'da 3.5 büyüklüğünde deprem meydana geldiğini açıkladı. "Deprem mi oldu", "En son deprem nerede oldu" soruları yanıtları AFAD ve Kandilli Rasathanesi'nin son verileriyle yanıt buluyor.
Dün akşam saatlerinde Malatya'nın Akçadağ ilçesinde 4,4 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. 7 kilometre derinlikte gerçekleşen bu deprem, kısa süreli paniğe neden oldu. Depremin ardından, deprem uzmanları önemli değerlendirmelerde bulundular. Prof. Dr. Osman Bektaş, Malatya Fayı'na dikkat çekerken, Prof. Dr. Ahmet Ercan ise bölgede bu tür depremlerin olağan olduğunu vurguladı.
AFAD, Ege Denizi'nde 4 büyüklüğünde deprem olduğunu açıkladı.
6 Şubat depremini 3 gün öncesinde doğru tahmin eden ve verdiği verilerin hemen hemen hepsi doğru çıkan SSGEOS tarafından Adana, Hatay, ve Orta Karadeniz için uyarı geldi.
Kahramanmaraş'ın Göksun ilçesinde saat 06.31'de 4,3 büyüklüğünde deprem meydana geldi.
Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'ndan (AFAD), son dakika deprem açıklaması geldi. Bingöl'de 3.9 büyüklüğünde deprem oldu.
Türkiye'nin deprem gerçeğiyle ilgili deprem uzmanları, riskli bölgeleri açıklamaya devam ediyor. Yüksek inşaat mühendisi, mimar ve deprem uzmanı Yoshinori Moriwaki, Doğu Anadolu Fay hattına dikkat çekerek illeri tek tek sıraladı. Japon deprem uzmanı, Kıbrıs için özel uyarılarda bulundu. Moriwaki, 7 civarında deprem uyarısında bulundu.
Kandilli Rasathanesi, Hatay'da 4.1 büyüklüğünde deprem olduğunu açıkladı. Deprem, Kahramanmaraş, Adıyaman ve Malatya'dan da hissedildi.
Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'ndan (AFAD), son dakika deprem duyurusu geldi. ''Az önce Ardahan'da deprem mi oldu, nerede deprem oldu" sorusunun yanıtı araştırılıyor. Gürcistan'da 5 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem Erzurum, Kars ve Ardahan'dan da hissedildi.