Lojistik

CNR Mersin Lojistik ve Taşımacılık Fuarı kapılarını ziyaretçilerine açtı. Sektörün önde gelen firmalarının yer aldığı fuarda, 60’ın üzerinde firma 8 bin metrekarelik alanda ürün ve hizmetlerini üç gün boyunca sergileyecek. Sektöre dair önemli konuların ele alınacağı paneller ve konferansların da düzenleneceği fuarın ihracata önemli katkılar sağlaması da hedefleniyor. Mersin’in lojistik...
Türkiye dahil Avrupa’nın 7 ülkesinde 44 deposuyla hizmet veren Dinçer Lojistik, yurt dışı taşımacılık operasyonlarına başladı. Şirketten yapılan açıklamaya göre, Dinçer Lojistik, hizmet ağını genişletmeye devam ediyor. Şirket, yurt içinde sürdürdüğü taşımacılık hizmetlerini yurt dışına taşıdı. Türkiye operasyonlarını Avrupa depolarına entegre eden şirket, uluslararası taşımacılıkta kara, hava, deniz ve demiryolu...
Emtia piyasasında, geçen hafta pozitif seyir izlendi. Fed’in eylülde faiz indirimine gidebileceğine yönelik beklentilerden kaynaklanan olumlu fiyatlamalar, emtia piyasası üzerinde etkili oldu. Ayrıca değerli metaller, baz metaller ve tarım grubundaki arz endişeleri de emtia piyasasındaki yükselişe etkide bulundu. Tarım grubunda, özellikle iklim olaylarından dolayı üretimin azalacağına yönelik endişelerden kaynaklanan yükselişler...
Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), Hareket Proje Taşımacılığı ve Yük Mühendisliği AŞ’nin pay başına 70 liradan ilk halka arzına onay verdi. SPK bültenine göre, Kurul, Garanti Faktoring AŞ’nin 318 milyon liralık bedelsiz sermaye artırımı başvurusunu, Lider Faktoring AŞ’nin 135 milyon lira, Creditwest Faktoring AŞ’nin 60 milyon lira, Deniz Finansal Kiralama AŞ’nin...
İstanbul Sanayi Odası Türkiye İmalat Sektörü İhracat İklimi Endeksi, nisan 2024'te 52,3'e yükseldi. Endeks, mart ayında 51,6’idi.
Emtia piyasasında, geçen hafta karışık bir seyir izlendi.
Ticaret Bakanı Ömer Bolat, "İhracatımız nisanda 19 milyar 271 milyon dolara yükseldi. Bu (yıllık bazda) yüzde 0,13 artışa tekabül ediyor. Sınırlı artışın en önemli nedeni Ramazan Bayramı tatili." dedi.
Türkiye’nin önde gelen uluslararası entegre lojistik firmalarından Ares Logistics, IVECO S-WAY çekiciler ile filosunu daha da büyüttü. Şirketin Kurucu Ortaklarından Engin Kırcı “Yeni çekicilerimizle taşıma hacmimizi artırarak müşterilerimize daha hızlı ve kaliteli hizmet sunmayı hedefliyoruz.’’ dedi.
Mart ayında Türkiye'nin ihracatı önceki yılın aynı ayına göre yüzde 4,1 azalarak 22 milyar 571 milyon dolar oldu. İthalatta ise yüzde 6,3 gerileyerek 29 milyar 912 milyon dolar olarak kayda geçti.
Kamil Koç Genel Müdürü Çağatay Kepek, "İzmir- Kırcaali arasında başlattığımız yeni seferlerle birlikte Avrupa'da hizmet verdiğimiz nokta sayısı da 4'e yükselmiş oldu" açıklamasını yaptı.
Uluslararası Taşımacılık ve Lojistik Hizmet Üretenleri Derneği Başkanı Bilgehan Engin, Kalkınma Yolu Projesi ile Türkiye ve Irak arasında ticari ilişkilerin gelişeceğini, komşu ülkelerle de ticaret hacminin artacağını söyledi.