Adana

Adana'nın Aladağ ilçesinde çıkan orman yangını havadan ve karadan müdahaleyle kontrol altına alınmaya çalışılıyor.
Adana'da buğday ve karpuz hasadını tamamlayan bazı çiftçiler, tarım arazilerini boş bırakmamak için yer fıstığı, mısır ve soya fasulyesi gibi ürünler yetiştiriyorlar.
Adana'da 4 gün önce kahvehaneye gitmek için evden çıkan ve bir daha haber alınamayan kişinin cesedi boş bir arazide bulundu.
Adana'da, 17 yaşındaki Muhammet Emin Beyazgeyik, 3 bin 500 lira alacağını istediği için öldürülüp, cansız bedeni zeytin bahçesine atıldı. Cinayetle ilgili 3 kişi tutuklandı.
Elite Naturel tarafından Adana bölgesinde 500 dönümlük arazi üzerinde gerçekleştirilen ıslah çalışmaları Mayıs ayının sonunda tamamlanıyor. Bölgedeki çiftçiler ve tarım şirketleri, uzun ve titiz bir çalışmanın ardından taze meyve ve sebze ekimlerine başlamak için gün sayıyor.
Adana'da termometreler yazın ilk günlerinde 40 dereceyi gösterince cadde ve sokaklar neredeyse boş kaldı. Dışarı çıkanlar ise parklardaki gölgeliklerde serinlemeye çalıştı.
Adana'da marketten ekmek almaya kimin gideceği konusunda çıkan kavgada ağabeyini bıçaklayarak öldüren tutuklu sanık hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis talebiyle dava açıldı.
Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, bugün akşam saatlerine kadar Adana’nın kuzey ilçelerinde etkili olacak gök gürültülü sağanağın yerel kuvvetli olması bekleniyor. Ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı ve yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması isteniyor. Kaynak: ANADOLU AJANSI
Meteoroloji Genel Müdürlüğünün tahminlerine göre, bugün öğleden sonra Mersin’in kuzeyi ile Adana’da yerel olarak kuvvetli ve gök gürültülü sağanak etkili olacak. Akşam saatlerinde etkisini yitirmesi öngörülen yağışlar nedeniyle oluşabilecek sel, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar, yağış anında kuvvetli rüzgar ve yerel dolu yağışı gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması...
ADANA il içi öğretmen atama sonuçları sorgulama nerede yapılır? Bulunduğu il içinde başka bir okula tayın ya da atama isteyen öğretmenler il içi atama için başvurularını yapmış ve gözlerini il içi öğretmen atama sonuçlarına çevirmişti. MEB tarafından il il öğretmen il içi atama listeleri güncelleniyor. Peki Adana’da il içi öğretmen...
Adana’nın merkez Yüreğir ilçesinde kaybolan genç, sulama kanalında hayatını kaybetmiş olarak bulundu. Dün Güzelevler Mahallesi’nde kanala düşen ve kaybolan yabancı uyruklu Mecid Barho’yu arama çalışmaları sürdü. İl Emniyet Müdürlüğü Sualtı Grup Amirliği ekipleri, Alihocalı Mahallesi’nde genç adamın cesedine ulaştı. Olay yerine giden aile üyeleri büyük üzüntü yaşadı. Barho’nun cesedi sudan...