OSB’ler

Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi (AOSB) tarafından bu yıl 6'ncısı düzenlenen “Sanayi” temalı resim yarışması sonuçlandı. Yarışmada dereceye giren öğrencilere ödülleri törenle verildi.
Kocaeli Valisi Seddar Yavuz ve beraberindeki heyet Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi'nde (MTOSB) incelemelerde bulunmak üzere Mersin’e geldi.
Siemens Türkiye, farklı sektörlerin ihtiyaçlarına yönelik geliştirdiği özel enerji verimliliği projeleri ile ekonomiye önemli katkılar sağlamaya devam ediyor. Bu kapsamda çalışmalarına hız kesmeden devam eden Siemens Türkiye'nin 2022 yılında Uşak Organize Sanayi Bölgesi'nde (OSB) başlattığı proje tüm hızıyla devam ediyor.
İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, İstanbul'da sanayi arsası konusunda çalışma yaptıklarını belirterek, "Şöyle bir hedefimiz var: İstanbul'da sanayi arsası satın almak artık çok kolay değil. Var olan çok pahalı. Bütün Trakya’yı, Çanakkale, Bursa, Sakarya ve bütün çevredeki Organize Sanayi Bölgelerini canlı izleyen, OSB radarı gibi çalışacak bir sistem...
Mersin Üniversitesi (MEÜ) Mersin Teknoloji Transfer Ofisi yetkilileri, Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi’ni (MTOSB) ziyaret ederek, üniversite-sanayi işbirliğinin güçlendirilmesi adına yapılacak çalışmalar hakkında fikir alışverişinde bulundu.
Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi (MTOSB) Yönetim Kurulu, Mersin İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk’ü makamında ziyaret etti.
TSKB Gayrimenkul Değerleme AŞ'nin araştırmasına göre, Organize Sanayi Bölgeleri'nde (OSB) yıllık kira artışı ortalama yüzde 102 seviyesinde gerçekleşti.
Kentte 2 milyar 611 milyon 120 bin lira yatırım projesi desteği ile bu yıl altyapı çalışmasının yapılacağı Samanyolu Tekstil OSB ve Oymataş Köyü Gıda İhtisas OSB'nin 2 yıl içerisinde tamamlanması öngörülüyor.
Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi (AOSB), sınırları dahilindeki 5 adet sanayi parselini açık artırma usulü ihaleyle satışa çıkardı. Başvurular 3 Mayıs 2024 Cuma günü mesai saati sonuna kadar yapılabilecek.
Ankara'nın Yenimahalle ilçesindeki İvedik Organize Sanayi Bölgesinde (OSB) araç lastiklerinin bulunduğu alanda yangın çıktı.
Kocaeli'de Gebze OSB-Darıca Sahil metro hattında çalışmaların yüzde 80'i tamamlandı.