Sektörler / Şirketler

Dünyanın en değerli şirketleri listesi değişti. Yıllardır zirvenin sahibi olan Microsoft tahtı, Nvidia'ya kaptırdı. İşte dünyanın en değerli şirketleri listesinin ilk 10'u...
Rusya'da mahkeme, Commerzbank'a ait 94,9 milyon euro değerindeki varlıkların tazminat olarak Gazprom iştiraki RusHimAlyans şirketine verilmesine karar verdi.
Sanica Isı, yüzde 100 oranında bedelsiz sermaye artırımı için Sermaye Piyasası Kurulu-SPK'ya başvuru yapmaya hazırlanıyor.
CANiK ve bağlı olduğu Samsun Yurt Savunma (SYS) Grup şirketleri, Paris'te düzenlenen dünyanın en prestijli savunma sanayi buluşmalarından Eurosatory Fuarı'nda yoğun ilgi gördü. Fuar kapsamında imzalanan yeni ihracat anlaşmaları ve tanıtılan yenilikçi ürünler, CANiK'in küresel savunma sanayisindeki öncü konumunu perçinledi.
Çinli otomobil şirketleri, Avrupa Birliği'nin (AB) Çin'den gelen araçlara gümrük vergisi uygulaması halinde Pekin'e AB'deki rakiplerine yüzde 25'e varan ithalat vergisi uygulaması çağrısında bulundu.
Basketbol sahalarındaki başarılarının yanı sıra toplumsal projelere de imza atan Anadolu Efes Spor Kulübü, bu anlamlı çalışmalarıyla bir kez daha takdir topladı.
Akbank, dünyanın önde gelen düşünce kuruluşlarından Chatham House ile iş birliği yaparak "Yükselen Güçler ve Çok Kutuplu Dünya" panelini gerçekleştirdi.
ABD merkezli Amazon'un çoğunluğu bulut internet hizmetlerine olmak üzere Almanya'ya 10 milyar avro daha yatırım yapmayı planladığı bildirildi.
Türkiye'nin milli şirketi HAVELSAN'ın hava, kara ve deniz kuvvetleri personellerinin eğitimi için geliştirdiği, harekat alanında karşılaşılabilecek olası senaryoları sunan simülatörleri, Fransa'nın başkenti Paris'teki savunma sanayi fuarında tanıtıldı.
Türk Telekom, siber güvenlik alanında geleceğin uzmanlarını yetiştirmek için düzenlediği Siber Güvenlik Kampı'nın 5. dönemi için başvuruları açtı.
Vodafone FLEX, 21 Haziran en uzun gününe özel hazırladığı indirim kampanyasıyla dikkat çekiyor. "Uzun Günün Karı, 5 bin 50 TL'ye varan indirimler Vodafone FLEX'te" mottosuyla düzenlenecek kampanyada, telefon, akıllı saat ve kulaklık kategorilerinde 4 üründe avantajlı fiyatlar ve indirimler sunulacak.