Aslıhan Eker

Camın tüm temel alanlarında faaliyet gösteren tek global oyuncu olan Şişecam, 12-13 Haziran 2024 tarihleri arasında Portekiz'in başkenti Lizbon'da düzenlenen Best of Belron 2024 etkinliğine katıldı.
41 yıllık köklü geçmişi ve yenilikçi yaklaşımını finansal istikrarla birleştiren Kimpur, 2024'ün ilk üç ayında net kârında önemli bir artış gerçekleştirdi.
Türkiye'nin önde gelen galvanizli çelik üreticisi Borçelik, "Deneyim Günleri" adı verilen bir etkinlik serisiyle ODTÜ ve İTÜ'den gelen 39 mühendislik öğrencisini ağırladı.
Metro Türkiye, levrek ve deniz börülcesini aynı sistemde üreten, kapalı devre akuaponik sistemiyle "Sudan Doğan Gelecek" adını verdiği yeni projesini hayata geçirdi.
İstanbul Sabiha Gökçen (İSG) Uluslararası Havalimanı, Kurban Bayramı tatil dönüşü yoğunluğuyla birlikte günlük yolcu ve uçak sayısında bugüne kadarki en yüksek rakamına ulaştı.
Akbank Gençlik Akademisi çatısı altında gençlerle birlikte tasarlanan bir öğrenme topluluğu olan Akbank Fellowship Programı'nın yeni dönem birinci aşama başvuruları açıldı.
ALJ Finans CEO'su Volkan Döşoğlu, yaptığı açıklamada, şirketin ticari kredilerde müşterilerine sunduğu avantajları ve sektördeki gelişmeleri değerlendirdi.
IC Enterra Yenilenebilir Enerji (ENTRA), 2024 yılının ilk çeyreğinde kaydettiği güçlü finansal sonuçlarını açıkladı. Şirketin elektrik üretimi, geçen yılın aynı dönemine göre %49,1 artarak 283 GWh seviyesine ulaşırken, gelirler %12,3 artışla 683 milyon liraya yükseldi.
Son zamanlarda artan veri sızıntıları, dijital güvenliğimizi daha da önemli hale getiriyor. Kaspersky uzmanları, kişisel verilerinizin sızdırılması durumunda nelere dikkat etmeniz gerektiğine dair önemli tavsiyelerde bulundu.
Türk Telekom, ALS ve felç gibi kas hastalıkları sebebiyle ellerini kullanamayan bireylerin hayatını kolaylaştırmak için önemli bir adım attı. Şirket, yapay zeka tabanlı bir görüntü işleme modeli kullanarak hastaların bilgisayarlarını göz hareketleriyle kontrol etmelerine olanak tanıyan yenilikçi bir çözüm geliştirdi.
Opel, Almanya'nın Rüsselsheim şehrinde yer alan genel merkezinde otomotiv üretiminin 125. yıl dönümünü büyük bir törenle kutladı. "1899'dan bu yana daima ileriye" sloganıyla düzenlenen törene, Almanya Şansölyesi Olaf Scholz, Hessen Eyaleti Başbakanı Boris Rhein, Stellantis Yönetim Kurulu Başkanı John Elkann, Stellantis CEO'su Carlos Tavares ve Opel Denetim Kurulu Başkanı Xavier...