Yusuf Yıldız

Teknolojinin gelişmesi ve akıllı telefonların yaygınlaşmasıyla birlikte birçok yeni imkan hayatımıza girerken, yeni tehlikeler de ortaya çıktı. Bu tehlikelerden biri de telefon bağımlılığı ve özellikle çevrimiçi kumar bağımlılığıdır.
Son yıllarda Tiktok ve Instagram Reels gibi kısa video platformları, küresel bir fenomen haline gelerek milyonlarca insanı etkisi altına aldı.
Tırnak yeme, birçok insanın farkında bile olmadan yaptığı ve oldukça yaygın bir davranış olsa da, sadece estetik bir kaygıdan öte ciddi sağlık sorunlarına yol açabilir.
U16 Kız Basketbol Takımı’nın 5 oyuncusu ve takımın antrenörü milli takım kampına davet edildi
Hepimiz zaman zaman elimizi yüzümüze veya saçımıza süreriz. Bu, sinirlilik, stres veya sadece bir alışkanlık olabilir. Ancak, bunu sık sık yapmak cildiniz ve saçınız için zararlı olabilir.
Yüzyıllardır hijyenin vazgeçilmez unsurları arasında yer alan sabun ve sıvı sabun, günümüzde de en çok kullanılan temizlik ürünleridir. Peki, bu iki ürün arasında ne gibi farklar var ve hangisini tercih etmeliyiz?
Son yıllarda, özellikle gençler arasında yaygınlaşan nargile, masum bir eğlence aracı olarak algılanıyor olsa da, aslında ciddi sağlık riskleri barındırıyor. Her gün nargile içmenin yol açtığı zararlar, sigaranın zararlarından farksız değildir, hatta bazı yönlerden daha da tehlikeli olabilir.
Adana'nın Sarıçam ilçesi Çarkıpare Mahallesi'nde bir çok sokak köpeği zehirlenmiş halde yollarda ölü bulundu.
Adana'nın Karataş ilçesinde yol üzerinde bulunan mavruk kantarında yangın çıktı. Çıkan yangın 4 saat içerisinde ekipler tarafından kontrol altına alındı.
Adana Büyükşehir Belediyesi, Kurban Bayramı süresince metro ve belediye otobüslerinin vatandaşlara ücretsiz hizmet vereceğini duyurdu.
Kurban Bayramı'nda mezarlıkları ziyaret eden Adanalılar, mezarlıkta suyun kesik olduğunu görünce üzüntüye boğuldu. Mezarlarını sulamak isteyen vatandaşlar musluklardan su akmadığını görünce şaşkınlık yaşadılar.