kurban bayramı

Milli Saraylar müzeleri, Kurban Bayramı boyunca tam 245.980 ziyaretçiye ev sahipliği yaptı.
Kurban Bayramı tatilini İstanbul dışında geçiren tatilcilerin dönüş yolculuğunda Anadolu Otoyolu'nun Bolu ve Düzce kesiminde trafik yer yer yoğun seyrediyor.
Son 24 saatte 597 trafik kazası meydana geldi. 13 kişi hayatını kaybetti, 1007 kişi yaralandı. Bayram tatilinin 7 gününde yaşamını yitirenlerin sayısı 62'ye yükseldi, 8 bin 690 kişi de yaralandı.
Bakan Yumaklı, 1 Haziran'dan bugüne kadar gıda iş yerlerine yönelik 56 bin 38 denetim gerçekleştirildiğini belirterek, "Denetimler sonucunda 608 kişi/iş yerine toplamda 39 milyon 629 bin 334 lira idari para cezası uygulandı" ifadesini kullandı.
İstanbul'da, Kurban Bayramı'nın üçüncü gününde hayvan pazarlarında satışlar sürerken bazı satıcılar çadırlarını toplamaya başladı.
İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Kurban Bayramı tatilinin ilk 3 gününde meydana gelen trafik kazalarında 22 kişinin hayatını kaybettiğini bildirdi.
İslam dünyası için büyük öneme sahip Kurban Bayramı, 16 Haziran Pazar günü başladı. İslam inancına göre, Allah'a yakınlaşmak anlamına gelen "kurban", Allah'ın rızasını kazanmak için ibadet amacıyla belirli şartları taşıyan hayvanları usulüne uygun kesmeyi ifade ediyor. Peki, kurban kesim vakti ne zaman biter? Bayramın kaçıncı gününe kadar kurban kesilebilir?
Kurban bayramının başlaması ile birlikte Türkiye’nin neredeyse her il ve ilçesinde faaliyet gösteren BİM, A101 ve Migros gibi zincir marketlerin bayramda çalışma bilgisi araştırılan konulardan birisi oldu. Peki Migros bayramda açık mı, kaç gün açık olacak?
Türkiye'nin önemli geçiş güzergahlarından Anadolu Otoyolu'nun Bolu kesiminde Kurban Bayramı'nın ilk günü akıcı yoğunluk yaşanıyor.
İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 9 günlük Kurban Bayramı tatilinin ilk gününde trafik kazalarında 5 kişinin hayatını kaybettiğini bildirdi.
Başkentte çok sayıda kişi, Kurban Bayramı namazını Hacı Bayram Veli Camisi ile Kocatepe Camisi'nde kıldı.