Ziya İpek

Gelecek Partisi, bayramlaşma programı kapsamında partilerin genel merkezlerine ziyaretler gerçekleştirdi.
TMMOB Adana İl Koordinasyon Kurulu (İKK), 13 Haziran'dan itibaren geçerli olan yüzde 43 oranındaki ulaşım zammının geri alınmasını istedi. 
TMMOB Makina Mühendisleri Odası (MMO) Adana Şube Başkanı Ümit Galip Uncu, yaklaşan Kurban Bayramı tatili öncesi sürücü ve yayalara trafik kurallarına uymaları konusunda uyarılarda bulundu. Yetkililere de gerekli önlemleri alarak güvenli bir yolculuk sağlamaları çağrısı yaptı.
Adana Valisi Yavuz Selim Köşger, “Toplumumuzun her kesimini birbirine yakınlaştıran, birlik ve beraberliğimizi güçlendiren, dayanışma duygularımızı perçinleyen bir Kurban Bayramı'nı daha milletçe karşılamanın sevincini yaşıyoruz.” dedi.
Adana Tabip Odası Başkanı Önder Polatöz, geçici görevlendirmelerin çözüm olmadığını belirterek, ihtiyaç olan hastanelere hekim ataması yapılmasını istedi. 
AK Parti Adana İl Başkanlığı'nın, Geleneksel Kurban Bayramı Bayramlaşma Programı, 15 Haziran Cumartesi günü il başkanlığında gerçekleştirilecek. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik ve AK Parti Adana milletvekilleri Abdullah Doğru, Ahmet Zenbilci, Faruk Aytek ve Sunak Karamık'ın da katılacağı bayramlaşma programı saat 17.00'de başlayacak.
Yüreğir Belediye Başkanı Ali Demirçalı, “Önceliğimiz uygulayacağımız tasarruf tedbirleriyle mali disiplini sağlamak ve Yüreğir’e yakışan en güzel projeleri hızla hayata geçirmek olacaktır. Biz her zaman her bir kuruşun dahi hesabını vereceğimiz, şeffaf bir belediyecilikten yana olacağız” dedi.
Küresel ölçekte verimliliği ve üretkenliği artırmak, yeni ürün ve hizmet geliştirmeye katkı sağlamak ve sorunları çözerek hayat kalitesinin iyileştirilmesine yardımcı olmayı hedefleyen yapay zekâ uygulamalarının ticareti hayata yönelik katkısı, Adana’da gerçekleştirilen “Ticari hayatta yapay zekâ” konulu panelle masaya yatırıldı.
Kurban Bayramı yaklaşırken, Kardiyoloji Uzmanı Doç. Dr. Gökhan Alıcı kalp damar sağlığımız için önemli uyarılarda bulundu. Aşırı kırmızı et tüketiminin kalbi yorabileceğini vurgulayan Alıcı, sağlıklı bir bayram geçirmek için önerilerde bulundu.
Adana'nın merkez Çukurova İlçe Belediye Başkanı Emrah Kozay, Şambayadı Konteyner Kentte yaşayan depremzede çocukları Kurban Bayramı öncesi sevindirdi.
Kapanması gündeme gelen Adana Şakirpaşa Havalimanı’nın peşini bırakmayan CHP Adana Milletvekili Dr. Müzeyyen Şevkin, mecliste iktidara çağrı yaptı