Borsa

Piyasaları yeni haftada yoğun bir gündem bekliyor. Bu hafta yurt içinde piyasaların gözü kulağı Merkez Bankası'nın faiz kararında olacak. Yurt dışında ise ABD'de açıklanacak çekirdek PCE verileri yakından takip edilecek.
Ünlü ekonomist Harry Dent'ten korkutan borsa tahmini geldi. Dent, '2008 Finans Krizi'nden daha büyük bir çöküşün yolda olduğunu düşünüyor.
Bu hafta son şekli verilerek Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne sunulması beklenen vergi taslağında, limited şirketlerin de borsaya açılmasına imkan tanınacak. 
20 Haziran 2024 Perşembe günü piyasalardan gün sonu raporunu sizler için derledi. İşte borsa, döviz, altın, petrol, kripto piyasalarından günün öne çıkan verileri ve kapanış rakamları...
Borsa İstanbul BIST 100 endeksi Kurban Bayramı tatili sonrası ilk işlem gününe hızlı başladı. Gün boyu yeşil görünümünü koruyan BIST 100 endeksi, 20 Haziran 2024 Perşembe tarihli işlem günün yüzde 2,57'lik yükselişle 10.739,94  puandan tamamladı.
ABD'de federal tatil nedeniyle dün kapalı olan ABD borsaları 20 Haziran tarihli yeni işlem gününe yükselişle başladı.
Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, güne yüzde 1,12 yükselişle 10.588,16 puandan başladı.
Merkezi Kayıt Kuruluşu (MKK) verilerine göre 14 Haziran haftasında pay senedi yatırımcı sayısındaki düşüş devam ederken, bir aylık aranın ardından pay senedi yatırımcı sayısı yeniden 8 milyonun altına indi.
​​​​​​​ABD'de makroekonomik veriler ve ABD Merkez Bankası (Fed) yetkililerinin sözle yönlendirmeleri yatırımcıların odağında yer alırken pay piyasalarında yatay bir seyir izleniyor.
. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kararıyla Kurban Bayramı haftasında 9 gün idari izin verilmesiyle memurlar ve kamu kuruluşları tatil yapacak. Ancak yatırımcılar, borsanın hangi tarihlerde kapalı olacağını öğrenmek istiyor. Peki, Borsa bayramda kaç gün kapalı? Borsa İstanbul bu hafta hangi gün açılacak? İşte 2024 yılı Kurban Bayramı haftasında Borsa İstanbul'un çalışma takvimi!
Borsa İstanbul'da işlem gören hisse senetleri haftalık bazda ortalama yüzde 3,28, altının gram fiyatı yüzde 2,04, dolar/TL yüzde 1,31 değer kazanırken, Euro/TL yüzde 0,01 değer kaybetti. Mavi Giyim, en çok prim yapan hisse olurken; fonların performansı da belli oldu.