LGS

LGS yerleştirme sonuçlarının açıklanmasının ardından, lise nakilleri için de süreç başladı. Tercihlerine göre herhangi bir kuruma yerleşemeyen adaylar, 1. ve 2. nakil işlemleri ile istedikleri liseye gitme şansı yakalayabilecek.
LGS nakilleri ne zaman başlayacak? LGS nakil başvuru nasıl yapılacak? LGS tercih sonuçlarının açıklanması sonrası gözler şimdi LGS nakillerinde. Akıllardaki soruların yanıtları haberimizde.
LGS tercih sonuçları için geri sayım devam ediyor. Tercih işlemlerinin 17 Temmuz itibarıyla sona ermesinin ardından sıra LGS yerleştirme sonuçlarına geldi. Peki, LGS tercih sonuçları ne zaman, açıklanacak?
Adana'nın Saimbeyli ilçesinde hem çobanlık yapan hem de derslerine çalışan Zeynep Kaytancı, LGS'de 87 net yaparak 485,9 puan alıp, ilçe birincisi oldu. Kaytancı, başarısının sırrını, "Bahane üretmedim. Kendimi bildim bileli ders çalışmayı seviyorum. Para kazanmanın zor olduğunu görmek, annem ve babamın zorlu hayatı beni daha çok heveslendirdi" ifadeleriyle anlattı.
Doğum gününde LGS'den tam puan aldığını öğrenen depremzede Kerem, doktor olmak istiyor
Açıköğretim Lisesi (AÖL) 3. dönem sınavları için tarih araştırmaları sürmeye devam ediyor. Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı açık liselerde, lise eğitimlerini alan ve mezuniyet diploması için sınavlara giren öğrenciler yayımlanan 2024 sınav takvimini sorguluyor. İşte, AÖL sınav takvimi...
. LGS tercihleri bugün başladı ve 17 Temmuz tarihine kadar gerçekleştirilebilecek. Öğrenciler ise”LGS boş kontenjanlar açıklandı mı” sorusuna cevap arıyor. Adaylar takvim doğrultusunda e-Okul VBS üzerinden tercihlerini yapacak. Bu yıl Türkiye genelinde 2 bin 525 liseye merkezi sınav puanıyla öğrenci yerleştirilecek. Peki Lise (LGS) taban puanları ve yüzdelik dilimleri açıklandı...
Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında 2 Haziran'da yapılan merkezi sınavın sonuçları, MEB'in son dakika duyurusuyla açıklandı. Sonuçların açıklanmasıyla birlikte ise LGS sınav sonuçları sorgulama ekranı en çok araştırılanlar arasında ilk sırlarda yer alıyor. 2024 LGS sonuçlarını öğrenmek isteyen öğrenciler, Meb.gov.tr'ye kısa süreli erişim problemi yaşadı.
LGS sınav sonuçları MEB tarafından ‘son dakika’ olarak açıklandı.
2 Haziran'da LGS sınavına giren öğrenciler için şimdi sonuçları öğrenme zamanı! LGS sınav sonuçları bugün MEB tarafından erişime açıldı. LGS puanını öğrenen öğrenciler için heyecanlı bir tercih dönemi başlayacak.
LGS sonuç sorgulama ekranında. 8. sınıf öğrencilerinin 2. Haziran'da girdiği LGS sonuçları bugün erişime açıldı. LGS sonuçlarının bugün saat 10.30 gibi erişime açıldı. LGS sonuçlarını sorgulamak için öğrencilerin TC numarası ve öğrenci numarasına ihtiyacı olacak. İşte MEB LGS sınav sonucu sorgulama ekranı girişi...