Açlık sancılarını durdurmanın yolları

Diyet yapmak, kilo vermek, sağlıklı bir bedene kavuşmak istiyorsunuz ancak aniden bastıran açlık sancıları size engel mi oluyor? İşte açlık sancılarını durmanın yolları…

Açlık sancılarını durdurmanın yolları
Yayınlama: 16.06.2024
A+
A-

Açlık sancılarını dindirmenin yollarını sizler için derledik.

Öğleden sonra saat 3’teki potansiyel enerji düşüşünden ve atıştırmalıklardan uzaklaşmak için size iyi gelen aktivite ve egzersizler planlayın. Bu bir film izlemek, kitap okumak, yürüyüş yapmak olabilir.

Bir fincan siyah çay, bitki çayı veya kahveyi bir miktar badem sütüyle (inek sütünden daha düşük karbonhidrat içerir) hazırlayıp için.

Teraziye çıkın; kilo vermeniz sizi motive edecektir. Her gün tartılan kişiler, ayda bir tartılanlara göre ortalama 6,5 ​​kg daha hafiftir.

Kendinize neden kilo vermeye çalıştığınızı hatırlatın! Sağlıklı bir yaşlılığa kadar yaşamak istiyorsunuz, değil mi? Hastalıklardan arınmış, formda ve mutlu, eğilip kendi ayakkabı bağlarını bağlayabiliyor musun?

Tabağınızda sebze yığınları oluşturun

Tabağınızın yarısını ıspanak, lahana, kabak ve brokoli gibi nişastalı olmayan sebzelerle veya salatayla doldurun. Bunların kalorileri düşüktür ve lif, iştahınızı frenleyerek bağırsaklarınızdaki ‘iyi’ bakterileri besler, böylece beyninizi ve bağışıklık sisteminizi iyi durumda tutmak için çok çalışabilirler.

Kaynak: MUSTAFA BAYGIN/ÖZEL HABER

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.