Tüm Yazarlar

15.06.2021
Sosyal Bilgiler dersinde çağdaş, kıymetli ve vizyoner bir öğretmenimiz vardı. Orhan Uğuroğlu, şimdi başka bir yerden bizi seyir halindedir eminim, ışıklar içinde uyusun. Bana derste Cumhurbaşkanı Andını okutmuştu.
20.06.2022
Tarihsel süreçte insanların oynadıkları oyunlar aslında çok büyük değişiklikler göstermiyor. Temelde aynı. Sadece zamanın bize verdiği imkanlardan dolayı şekil değiştiriyor.
Sıcak havalarda sokak hayvanlarına su vermek, onların sağlığı ve yaşamları için son derece önemlidir. Hem insanların hem de hayvanların sıcak havalarda susuz kalmaları, ciddi sağlık sorunlarına yol açabilir. Ancak, insanlar gün içinde kolaylıkla su içebilirken, sokak hayvanları bu temel ihtiyaçlarını...
07.05.2024
Günümüz dünyasının aslında geçmişten bugüne taşıdığı karanlıklar, onları aydınlatmaya bir türlü yetemeyen aydınlıklar. Geliştiğini zannedip aslında zaman içerisinde halen evrimini tamamlayamayan dünyanın en akıllı canlısıdır masumiyet içerisindeki insan toplulukları…
07.05.2024
“Birlikten kuvvet doğar.”, “Bir elin nesi var, iki elin sesi var.”, “Nerede birlik, orada dirlik.” vs. vs. Birlikte hareket etme konusunda ne kadar çok atasözümüz var değil mi? Keşke bunlar sadece sözde kalmasa.  Zira, sözde kalınca ne ses çıkıyor ne...
16.06.2021
Ülkemizde yıllar itibariyle kayıt dışı ekonomi ve istihdam, yapılan teşvik çalışmalarıyla birlikte azalmaya devam etse de büyüklük olarak ekonomi içinde önemli bir yer tutmaya devam etmektedir.
15.05.2024
Sokaklarda, parklarda, bahçelerde rengarenk çiçekler açtı. Ağaçlar yeşerdi, kuşlar cıvıldamaya başladı. Havalar ısındı, güneş yüzünü gösterdi. İşte bahar geldi dedik. Ancak içimiz hâlâ biraz boştu. Neden diye düşündüm. İlkbaharın getirmesi gereken o enerji neden yoktu içimizde? Belki de geçen yılın...
07.05.2024
Türkiye’nin kalkınmasında, insanımızın refah ve mutluluğunun artmasında ihracat hiç şüphe yok ki olmazsa olmazımız. İhracat hem firmalarımızın ürün ve hizmet kalitesini artırmak hem de ülkemize döviz kazandırmak için oldukça önemlidir.
Organik tarımın ne olduğunu ve ülkemizdeki uygulamaları ile ilgili genel durumdan bahsettiğim yazılarımın ardından bu yazımda da sizlere Türkiye’de organik tarımın gelişimi, yaşanan sorunlar ve bize göre bu sorunların aşılması için çözümlerin neler olması gerektiğinden bahsedeceğim.
31.05.2021
Son yıllarda ülkemizde yatırım teşvik mevzuatında yapılan düzenlemeler ile yatırımcılara önemli teşvik unsurlarından yararlanma imkanı tanınması hedeflenmiştir.
28.09.2022
Kişiler hakkında internet hizmet sağlayıcıları sebebiyle doğruluğu teyit edilmemiş ve güncel olmayan birçok bilgi paylaşılmaktadır.
Dünya çapında psikiyatrik bozuklukların yaygınlığı artık çok iyi bilinmektedir. Bu durumun çalışan nüfusa ve işgücü piyasasına etkisi günden güne artmaktadır.