Hem az yakıyor hem de içinde yok yok: KİA’dan türklere özel 1 milyon 300 bin liraya süper lüks SUV!

Otomotiv sektörünü sallayacak yeni bir kampanya haberi geldi. KİA’nın süper lüks SUV’u 1 milyon 300 bin liraya satılacak. Üstelik hem teknik özellikleri hem de tasarımı görenleri büyülüyo

Hem az yakıyor hem de içinde yok yok: KİA’dan türklere özel 1 milyon 300 bin liraya süper lüks SUV!
Yayınlama: 07.06.2024
A+
A-

Otomotiv sektöründeki gelişmeler hız kesmeden devam ediyor. Sektördeki rekabeti canlı tutmak isteyen markalar birbirinden farklı kampanyalar düzenlerken yeni bir kampanya sevilen modeller arasında bulunan KİA’dan geldi. Bu yıl içerisinde türkiye’ye gelecek olan yeni modelin fiyatı ise oldukça cazip. Hem tasarımıyla hem teknik özellikleriyle dikkat çeken bu SUV, otomobil severlerin beğenisini toplayacak gibi duruyor.

Kia, elektrikli araç segmentine yepyeni bir model ekledi: Kia EV3. Güney Kore’de satışa sunulan bu kompakt SUV, etkileyici özellikleri ve rekabetçi fiyatıyla dikkat çekiyor. İşte Kia EV3’ün öne çıkan özellikleri ve Türkiye’deki potansiyel fiyatları hakkında merak edilenler.

Rekabetçi fiyat

Kia EV3, Güney Kore’de 994 bin lira gibi oldukça rekabetçi bir başlangıç fiyatıyla satışa sunuldu. 30.800 dolar (~994 bin TL) fiyat etiketiyle alıcı bulan bu model, 58,3 kWh bataryasıyla yaklaşık 400 km menzil sunuyor. Bu da günlük kullanım için oldukça yeterli bir menzil anlamına geliyor. Ayrıca, daha uzun yolculuklar düşünenler için 81,4 kWh bataryaya sahip ve 600 km menzil sunan versiyonu da mevcut. Bu üst versiyonun fiyatı ise yaklaşık 1.097.000 TL

Teknik özellikler

Kia EV3, güçlü performansıyla da öne çıkıyor. Araç, 204 HP gücünde ve 283 Nm tork üreten bir motora sahip. Bu özellikler, Kia EV3’ün hem şehir içi hem de uzun yolculuklarda yüksek performans sunmasını sağlıyor.

Türkiye’ye yüzde 10 ÖTV ile geliyor

Kia EV3’ün Türkiye’ye gelmesi yıl sonunu bulacak gibi görünüyor. Güney Kore fiyatı ve Kia Türkiye’nin elektrikli araç fiyatlamaları baz alındığında, EV3’ün başlangıç modelinin ülkemizde yüzde 10 ÖTV ile birlikte 1,3 milyon lirayı aşması bekleniyor. Bu fiyat, Türkiye’deki elektrikli araç pazarında önemli bir yer edinmesini sağlayabilir.

Teslimatlar ne zaman başlıyor

Kia EV3 teslimatları, Güney Kore’de Temmuz 2024’te başlayacak. Avrupa ve Türkiye pazarına ise yıl sonuna doğru giriş yapması bekleniyor. Bu da elektrikli araç meraklılarının sabırsızlıkla bekleyeceği bir dönem olacağa benziyor.

Kaynak: HABER MERKEZİ

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.