Otomobil

Togg, Türkiye'nin en büyük 500 sanayi kuruluşunun yer aldığı listeye ilk kez giriş yaptı. Şirket geçen yıl 24 milyar TL'yi aşan üretimden satışlarla 42'inci sırada yer aldı.
Cardata Genel Müdürü Hüsamettin Yalçın, 2024 yılında Türkiye otomotiv pazarının yüzde 30-35 daralmayacağını, satış adedinin 1 milyonu aşacağını belirtti. Yalçın, yılın ikinci yarısının sıfır araçlar için bir kampanya dönemi olacağını da ekledi.
Otomotiv Satış Sonrası Ürün ve Hizmetleri Derneği (OSS), sektörde bir ilk olarak satış sonrası yenileme pazarı için özel bir çalışma gerçekleştirdi. Frost & Sullivan’ın hazırladığı Türkiye Otomotiv Satış Sonrası Raporu'na göre, tüketiciler araçlarını daha uzun süre kullanmaya başladı.
Chery, amiral gemisi modeli ARRIZO 8 PHEV’i Türkiye’de tanıtmaya hazırlanıyor. ARRIZO 8 PHEV, 1400 kilometrenin üzerinde menzil kapasitesiyle dikkat çekiyor.
Hem dünya genelinde, hem Türkiye'de sıfır araç ve ikinci el araç fiyatlarının düşeceği tarih belli oldu. İşte detaylar...
Tesla firması tarafından dünyanın en sağlam arabası olarak tanıtılan Tesla Cybertruck, İstanbul Havalimanı’nda görüntülendi.
Almanya'nın önde gelen sanayi sendikası IG Metall çalışanlar için Volkswagen'den yüzde 7 oranında ücret artışı talep etti.
Önümüzdeki hafta TBMM'nin gündemine gelecek yeni vergi paketinde engellilere sağlanan Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) indirimine kısıtlama getirilmesi planlanıyor. Taşıtların veraset yoluyla intikalinde istisnaya konu vergilerin mirasçılar tarafından ödenmesi hedefleniyor.
Japon otomotiv devi Nissan, Çin'de bulunan bir fabrikası için kapatma kararı aldı. Şirket satışlardaki düşüş nedeniyle bir süredir kapasite fazlasını azaltmaya çalışıyordu.
Japon otomobil devi Nissan Motor, Çin'in doğusundaki Ciangsu eyaletinin Changzhou kentinde bulunan otomobil fabrikasını kapatma kararı aldı.
Hırvat otomobil üreticisi Rimac'ın bünyesine katılan lüks otomobil devi Bugatti, tarihinin ilk hiper otomobili "Tourbillon"u tanıttı. Otomotiv muhabiri Emre Özpeynirci'nin haberine göre "Tourbillon", Bugatti'nin ünlü Chiron modelinin halefi olarak tasarlandı ve türünün en hızlı otomobilleri arasında yer alıyor.