En değerli şirket olmuştu! Nvidia hisseleri resmen tersine döndü

Nvidia Corp hisseleri, üç gün üst üste düşüş yaşayarak büyük bir değer kaybına uğradı. En son yüzde 6,7 değer kaybı yaşayan Nvidia’nın toplam üç günlük kaybı 430 milyar doları buldu.

En değerli şirket olmuştu! Nvidia hisseleri resmen tersine döndü
Yayınlama: 25.06.2024
A+
A-

Bu yılın en çok kazandıran hisseleri arasında yer alan Nvidia Corp, geçen hafta Apple ve Microsoft’u geride bırakarak dünyanın en değerli şirketi olmuştu. Nvidia, bu yıl yatırımcısına yüzde 140 kazandırarak, yapay zekâ sektöründeki diğer önemli aktörlerden Super Micro Computer Inc.’nin ardından en iyi performans sergileyen ikinci hisse oldu.

Ancak, dünyanın en değerli şirketi unvanını ele geçirdikten sonra Nvidia, üç gün üst üste değer kaybetti. Geçen cuma günü yüzde 3’ün üzerinde değer kaybeden yapay zeka odaklı çip üreticisi, dün de yüzde 6,7 düştü.

Bloomberg’ün haberine göre, son üç günde yaşanan bu düşüş Nvidia’nın piyasa değerinden 430 milyar dolar sildi. Bu, tarihte bir şirketin yaşadığı en büyük üç günlük değer kaybı oldu.

Toplam kayıpla birlikte Nvidia’nın piyasa değeri 3 trilyon doların altına indi ve şirket, dünyanın en büyük hisse senedi unvanını kaybetti.

Kaynak: HABER MERKEZİ

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.