Manşet

Vergi reformu paketinden hangi maddeler çıkarıldı? Bu hafta Meclis'e sunulması beklenen vergi reformu paketinden bazı kritik maddelerin çıkarıldığı bilgisi kulisleri hareketlendirdi. İşte taslaktan çıkarılanlar...
Borsa İstanbul yeni haftaya yeni zirve beklentisiyle başlıyor. BIST yatırımcısının gözü kulağı 28 Haziran'da Singapur'dan gelecek kararda. Türkiye gri listeden çıkarsa, borsa zirve üstüne zirve yapabilir!
2 yıldır uygulanan kira zammında yüzde 25 kira zammı sınırı 30 Haziran'da bitiyor. Peki Temmuz 2024 itibariyle kira zammı nasıl hesaplanacak? İşte temmuz ayı kira zammı hesaplama detayı...
NATO'nun 1 milyar euroluk risk sermayesi fonu ilk yatırımını açıkladı.
Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (Türk-İş) Başkanı Ergün Atalay, asgari ücrete ilişkin çağrıda bulundu. Atalay, “Enflasyonun durdurulması, asgari ücrette de iyileştirme yapılması lazım" dedi.
Ünlü ekonomist Harry Dent'ten korkutan borsa tahmini geldi. Dent, '2008 Finans Krizi'nden daha büyük bir çöküşün yolda olduğunu düşünüyor.
TBMM Genel Kurulu, 25 Haziran Salı günü başlayacak ve kripto varlıklara ilişkin düzenlemeler içeren Sermaye Piyasası Kanunu'nda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi'ni ele alacak. Bu teklife göre, kripto varlık hizmet sağlayıcılarının kurulabilmesi ve faaliyete geçebilmesi için Sermaye Piyasası Kurulu'ndan izin alması zorunlu olacak.
Öğretmen olma şartları değişiyor. Yapılan son düzenlemeye göre, öğretmen atamasında aday öğretmenlere önce eğitim verilecek ardından atama süreci başlayacak. İşte yeni öğretmen atama sisteminin detayları...
Bu hafta son şekli verilerek Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne sunulması beklenen vergi taslağında, limited şirketlerin de borsaya açılmasına imkan tanınacak. 
Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu, Merkez Bankası Başkanı Fatih Karahan başkanlığında 27 Haziran Perşembe günü toplanacak.
Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile CHP'nin Hazine ve Maliye'ye sorumlu gölge bakanı Yalçın Karatepe, saat 10.00'da bakanlıkta bir araya gelecek. Toplantıya CHP'yi temsilen Genel Sekreter Selin Sayek Böke ve Genel Başkan Yardımcısı Volkan Demir de katılacak.