Yeni Renault Kangoo Türkiye yollarında!

Yeni Renault Kangoo ürün ailesinden yüzde 100 elektrikli Yeni Kangoo E-Tech ve Yeni Kangoo Van satışa sunuluyor.

Yeni Renault Kangoo Türkiye yollarında!
Yayınlama: 19.04.2024
A+
A-

Renault Kangoo, tarihinde ilk kez elektrikli versiyonuyla piyasaya sürülüyor. Yeni Renault Kangoo E-Tech, 90 kW (120 hp) elektromotor ve 45 kWh batarya ile 285 kilometre menzil sunuyor (WLTP). Ayrıca, atletik ve dinamik bir tarzı olan araç, 115 beygirlik 1.5 Blue dCi motora sahip bir hafif ticari model olarak öne çıkıyor.

Yeni Kangoo Van, otomatik ve manuel vites seçenekleriyle sunuluyor. Yeni Renault Kangoo Van L2 Equilibre versiyonu, lansmana özel 915 bin liradan başlayan fiyatla satışa sunulurken, Yeni Renault Kangoo E-Tech yüzde 100 Elektrikli Iconic ise lansmana özel 1 milyon 675 bin liradan başlayan fiyatıyla Türkiye’de satışa sunuluyor.

Kangoo modelinin Combi versiyonu Kangoo Multix ise binek araç özellikleri, konforu ve otomatik ve manuel vites seçenekleriyle 2024’ün ikinci çeyreğinde kullanıcılarla buluşacak.

MAİS AŞ Genel Müdürü Berk Çağdaş, MAİS’in başarılarını hafif ticari araç segmentinde de sürdürmeyi hedeflediklerini belirtti. Hafif ticari araçları binek modellerden ayrı bir stratejiyle ele aldıklarını ve bu strateji doğrultusunda elektrifikasyon devrimini başlattıklarını ifade etti. Yeni Renault Kangoo E-Tech’in, uzun yıllara dayanan tecrübeyi elektrifikasyon teknolojisiyle birleştirerek modernize edilmiş bir araç olduğunu vurguladı. Kangoo Van’ın ise geliştirilmiş özellikleriyle hafif ticari araç segmentine yeni bir boyut kazandırdığını belirtti.

Kaynak: HABER MERKEZİ

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.