Whatsapp’ın arayüz tasarımı değişiyor!

Whatsapp’ın arayüz tasarımı değişiyor!
Yayınlama: 10.05.2024
Düzenleme: 10.05.2024 15:43
A+
A-

WhatsApp, iOS ve Android için tasarımını güncellendi.

WhatsApp, resmi olarak duyurduğu güncelleme ile hem iOS hem de Android uygulamaları için yenilenmiş bir tasarım sundu. Bu güncellemeyle birlikte WhatsApp, yeşil temaya sadık kalarak ancak bildirim rozetleri ve butonlar gibi öğelerde daha belirgin yeşil tonlar kullanarak tasarımı güncelledi. Android’de ise özellikle sekme çubuğunun ekranın altına taşınmasıyla iPhone sürümüne daha benzer bir görünüm elde edildi.

WhatsApp, kullanıcıların talebi üzerine düşük ışıklı ortamlarda göz yorgunluğunu azaltmak için Koyu Mod’a daha yüksek kontrast ve koyu tonlar getirerek renkleri güncelledi. Ayrıca simgeler ve illüstrasyonlar daha yuvarlak ve konturlu bir stile dönüştürüldü. Yeni animasyonlar ve sohbet duvar kağıtları da uygulamaya eklendi.

Meta tarafından yapılan açıklamada, WhatsApp’ın günlük hayatta iletişimi şekillendiren bir rol üstlendiği ve kullanıcılar için sorunsuz bir deneyim sunmanın yanı sıra uygulamanın doğal bir uzantısı gibi hissettirilmesinin hedeflendiği belirtildi. WhatsApp’ın tasarımının, iletişim biçimlerini geliştirdiği ve kullanıcılara yeni bağlantı yolları sunduğu düşünülerek başarılı olduğu ifade edildi.

Bu değişiklikler bir süredir WhatsApp beta kullanıcılarıyla test ediliyordu, ancak şimdi dünya genelinde herkesin kullanımına sunuluyor. Geçtiğimiz ay, WhatsApp iOS uygulamasını güncelleyerek geçiş anahtarı desteğini eklemişti. Bundan sonraki güncellemelerde nelerin geleceği ise merak konusu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.