Sinan Oğan: Mekanın sahibi geri geldi Sayın Özel, sizi sahneden alalım

Geçen yıl Cumhurbaşkanı adayı olan Sinan Oğan, Türkiye İttifakı Partisi’nin isminin CHP Genel Başkanı Özgür Özel tarafından kullanılması üzerine eleştirilerde bulundu. Oğan, Türkiye İttifakı Partisi İl Başkanlığı açılışlarında yaptığı konuşmalarda, Türkiye İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı olarak ATA İttifakı’nı temsil ettiğini vurguladı.

Sinan Oğan: Mekanın sahibi geri geldi Sayın Özel, sizi sahneden alalım
Yayınlama: 10.06.2024
A+
A-

Kendi partisi olan Türkiye İttifakı Partisi’nin il başkanlığı açılışlarında konuşan Oğan, partisinin hızla örgütlendiğini ve 2028 seçim sürecine hazırlandıklarını belirtti. Seçimler öncesinde ekonomi politikasını eleştirdiklerini hatırlatan Oğan, günümüzde ekonominin doğru işlediğini ancak vatandaşların yaşadığı zorlukları da göz ardı etmediğini ifade etti.

Toprak Mahsülleri Ofisi’nin belirlediği taban fiyatın yetersiz olduğunu savunan Oğan, Türkiye’nin kendi kendine yeten bir ülke olma özelliğini koruması gerektiğini dile getirdi.

Partisinin 2028 seçim sürecine ciddi bir hazırlık yaptığını vurgulayan Oğan, sosyal medyada yapılan eleştirilere de cevap verdi. “Vatan Twitter’dan kurtarılmıyor, sahada, meydanda kurtarılır” diyen Oğan, Türk milliyetçilerinin siyasetteki rolünü güçlendirdiklerini belirtti.

Özellikle CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in Türkiye İttifakı ismini sıkça kullanmasına tepki gösteren Oğan, “Artık mekânın sahibi geri geldi, Özel sizi sahneden alalım” şeklinde konuştu. Türkiye İttifakı Partisi’nin isminin başka bir siyasi partinin tarafından kullanılmasına izin vermeyeceklerini vurgulayan Oğan, Türk milliyetçilerinin bir araya gelerek 2028 seçimlerinde Türk milliyetçisi bir cumhurbaşkanı seçmeyi amaçladıklarını ifade etti.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.