Reshad Strik dini ne, Müslüman mı? Reshad Strik dizileri hangisi meğer bir zamanlar yıldızmış!

TRT ekranlarında Ailenin Yeni Üyesi programı ile ülke ülke gezen Reshad Strik ile Gamze Özçelik sürpriz bir nikahla evlendiler. 42 yaşındaki Reshad Strik bu gelişme sonrası merak konusu oldu. Boşnak kökenli bir müslüman aileden olan  Reshad Strik aslen Avusturyalı. Modellik, reklamcılık yapan Reshad Strik 2014 yılında “Filinta” dizisinde rol aldı. Ardından 2015 yılında, “Diriliş Ertuğrul” dizisinde “Ömer” karakterini canlandırdı. Daha önce bir kez evlilik yapan Reshad Strik’in ilk eşi ekonomist Sabina Pitić’tir. 

Reshad Strik dini ne, Müslüman mı? Reshad Strik  dizileri hangisi meğer bir zamanlar yıldızmış!
Yayınlama: 10.06.2024
Düzenleme: 10.06.2024 10:57
A+
A-

Eski manken ve oyuncu olan 41 yaşındaki Gamze Özçelik 2. kez sürpriz bir şekilde nikah masasına oturdu ve birçoğumuzun TRT ekranlarından tanıdığı Reshad Strik ile evlendi. Ailenin Yeni Üyesi programı ile ülke ülke gezen Reshad Strik ise bu gelişme sonrası merak konusu oldu. 43 yaşındaki Reshad Strik de daha önce bir evlilik yaptı. 2010 yılında Sabina Pitić  ile evlendi, ve bu evlilikten 2 çocuğu dünyaya geldi. Ekonomist olan Sabina Pitić ile Reshad Strik’in evlilikleri 2 yıl önce bitmişti. Gamze Özçelik ile oyuncu Uğur Pektaş ile evlenmiş 2011 yılında boşanmıştı. Murathan adında bir oğlu var. Peki Gamze Özçelik’in eşi Reshad Strik kimdir, aslen nereli, ne iş yapıyor?

Umuda Koşanlar Derneği ile ülke ülke gezip yardıma muhtaç insanlara elini uzatan eski manken Gamze Özçelik evlendi. Bir süredir birlikte olduğu Reshad Strik ile sürpriz bir şekilde evlenen Gamze Özçelik’in eşi Reshad Strik kim merak konusu oldu. 43 yaşındaki Reshad Strik aslen Avustralyalu Boşnak kökenli bir ailenin çocuğu. 2010 yılında ekonomist Sabina Pitić ile evlenmişti. Bu evlilik 12 yıl sürdü ve çift boşandı. Reshad Strik’in 2 tane çocuğu vardır.

Gamze Özçelik, “Ailenin Yeni Üyesi” isimli programla tanınan Reshad Strik ile evlendi. 1981 Avustralya doğumlu Reshad Strik, aralarında Filinta ve Diriliş Ertuğrul’un da olduğu Türk yapımlarında da rol aldı. Haberi çiftin ortak arkadaşları sosyal medya paylaşımı ile duyurdu.

“Ortak bir yazı daha oldu kardeşim ile. Aynı günde evlenmek de dahil oldu. Ne kadar şükür etsem az… Çok mutluyum aynı zamanda çok da hüzünlü. Orada olmayı çok istememe rağmen nasip olmadı ama kalplerimiz birdi. Rabbim Mekke’ye Medine’ye Afrika kıtasına tüm mazlum coğrafyalara birliktelik, umuda koşmak nasip olsun kıymetlim. Allah iki cihan saadeti nasip etsin. Kördüğüm gibi bir sevgi hanesi nasip etsin. Ağlıyorum ama sevinçten… Ömür boyu mutlu olun”

Reshad Strik kimdir?

Reshad Strik 22 Haziran 1981’de Avustralya’nın Canberra şehrinde Boşnak kökenli bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldi. Avustralya’nın Central Coast bölgesinde büyüyen Reshad Strik ilk gençlik yıllarında sörf ve boks ile ilgilendi. Ulusal bir reklam filminde rol aldıktan sonra Avustralya Tiyatro ve Sanat Akademisi’ne katıldı. Mezun olduktan sonra “Blue Heelers” adında bir televizyon şovuna konuk oldu.

“Headland” adlı dizide rol almasının ardından ABD’nin Los Angeles şehrine gitti. Amerika’da ilk olarak “Tepenin Gözleri 2″de “Mickey” adlı bir Amerikalı askerini canlandırdı. Sonrasında ise ünlü şarkıcı Jessica Simpson’ın “A Public Affair” klibinde rol aldı. Hong Konglu yönetmen Fruit Chan’ın psikolojik gerilim filmi olan “Don’t Look Up” filminde ilk kez başrol olarak yer aldı.

2010 yılında Saraybosna’da dünyaevine girdi. Bosna Hersek’te iki uzun metrajlı film ve reklam çalışmaları yaptı ve 2013 yılında Türkiye’ye geldi. 2014 yılında “Filinta” dizisinde rol aldı. Ardından 2015 yılında, “Diriliş Ertuğrul” dizisinde “Ömer” karakterini canlandırdı.

Reshad Strik boşandığı eşi Sabina Pitić kimdir?

Reshad Strik, 2010 yılında Sabina Pitić ile evlenmişti. Sabina Pitić, Saraybosna doğumlu olup ekonomi ve işletme alanında eğitim almış başarılı bir ekonomisttir. Çiftin bu evlilikten Merje ve Omar adında iki çocuğu bulunmaktadır. Ancak, Sabina Pitić ve Reshad Strik 2022 yılında boşanmışlardır.

Kaynak: Haber Merkezi

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.