GÜNCEL

Kamuoyunda "9. Yargı Paketi" olarak bilinen Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Adalet Komisyonunda kabul edildi. Paket, soyadı düzenlemesinden İcra ve İflas Kanunu'nda değişikliğe, hakaret suçunda ve uzlaştırmadan HSK ve AYM kadrolarına ilişkin düzenlemelere pek çok düzenlemeyi içeriyor.
Sabiha Gökçen Havalimanı'nda bugün saat 13.00'e kadar yapılması planlanan uçuşların yüzde 10'u olumsuz hava koşulları nedeniyle iptal edildi.
Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Erol Özvar, devlet üniversitelerindeki ikinci öğretim programlarının kapatıldığını açıkladı. Geçen sene 1308 ikinci öğretim programına 80 bin öğrenci yerleşmişti. Bu durumda kontenjanlar da azalma yaşanacak.
Hazine ve Maliye Bakanlığı, Bakan Mehmet Şimşek hakkındaki iddialarla ilgili açıklama yaptı.
İstanbul merkezli 6 ilde düzenlenen operasyonun ardından Dilan Polat ile eşi Engin Polat'ın da tutuklandığı soruşturma sonucu hazırlanan iddianame iade edildi.
EY 2024 Mobility Reimagined (İş Gücü Mobilitesinin Geleceği) Araştırması, iş dünyasındaki en büyük değişimlerden birine odaklanıyor: İş gücü hareketliliğindeki evrim. Pandeminin getirdiği dalgalanmalarla birlikte hem şirketlerin hem çalışanların uzaktan çalışma, esneklik ve iş değişiklikleri gibi konularda adapte olma zorunluluğu artıyor. İş gücü alanındaki mobiliteyi şekillendiren temel faktörleri inceleyen araştırma, bu...
İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Samsun, Ordu ve Muş'ta şiddetli yağış sonrası meydana gelen selde 2 kişinin hayatını kaybettiğini, mahsur kalan 34 kişinin ise güvenlikli alanlara tahliye edildiğini bildirdi.
Kabataş-Bağcılar tramvay hattındaki teknik arıza nedeniyle seferlerde aksamalar yaşanıyor.
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Kurum, "Şu ana kadar 76 bin yuvamızı vatandaşlarımıza teslim ettik ve amacımız inşallah yıl sonuna kadar 200 bin konutun teslimini gerçekleştirmek olacak." dedi.
Antalya'nın Aksu ilçesinde yerleşim yerlerine yakın alanda yangın çıktı. Yangına 3 helikopter, 2 uçak, 4 arazöz ve 2 su ikmal aracıyla müdahale ediliyor.
İstanbul Sürücü Kursları ve Eğitimcileri Federasyonu Başkanı Tekin, "Direksiyon sınavlarında değişiklikler yapılması planlanıyor. Daha iyi sürücüler yetiştirebilmek için sınav süresinin 40 dakikaya uzatılması bekleniyor." dedi.