Prof Dr. Özgür Demirtaş’tan korkutan açıklama! Alım gücü “paramparça” olacak

Ekonomist Prof. Dr. Özgür Demirtaş, alım gücü konusunda önemli bir çağrıda bulundu. Demirtaş ” Sürece dayanılması halinde ise düzlüğe çıkılacağını söyledi Türkiye güçlü ve dirayetli bir ülke, bu kötü günleri atlatmasını umuyorum” ifadelerini kullandı.

Prof Dr. Özgür Demirtaş’tan korkutan açıklama! Alım gücü “paramparça” olacak
Yayınlama: 07.06.2024
A+
A-

Kendi resmi sosyal medya hesabı üzerinden paylaştığı mesajında, polislerin hayatını tehlikeye atan bir meslek grubunda olduğunu vurgulayan Demirtaş, “Alım güçlerinin çok daha yüksek olması lazım” dedi.

Demirtaş, “Kendine diğer meslek gruplarını neden söylemiyorsun?” şeklinde bir soru yöneltilebileceğini belirterek, şu ifadeleri kullandı: “Benim için öncelik ‘Hayatını Tehlikeye Atan’ grupta olan polislerimiz de hayatlarını tehlikeye atıyor. Alım güçlerinin çok daha yüksek olması lazım.”

Daha sonra yaptığı bir paylaşımda ise Demirtaş, sonbaharda dezenflasyon sürecinin hayatı daha da zorlaştıracağını ve alım gücünün “paramparça” olacağını belirtti. Ancak, “ama” kelimesiyle devam ederek, sürece dayanılması halinde düzlüğe çıkılacağını söyledi. Türkiye’nin güçlü ve dayanıklı bir ülke olduğunu belirterek, kötü günleri atlatmayı umduğunu ifade etti.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.