MNG Kargo dolandırıcılarına dikkat! Firma hepsini ihbar etti

MNG Kargo dolandırıcılarına dikkat! Firma hepsini ihbar etti
Yayınlama: 09.05.2024
A+
A-

MNG Kargo’nun ihbar ettiği, 202 kişiyi dolandırmaya çalıştıkları öne sürülen 34 şüpheli hakkında iddianame kabul edildi ve dava açıldı. Şüphelilerin, avukatlık ofisi isimleri ve sahte haciz ihbarları ile MNG Kargo’nun da adını kullanarak vatandaşları dolandırdıkları iddia ediliyor.

Bilgilerini ele geçirdikleri ve sipariş vermemiş gibi gösterilen ürünlerin kargolarını iade ettirerek dolandırıcılık yaptıkları belirtiliyor. Ayrıca, bazı durumlarda teslim alınmamış ve iade işlemi yapılmış kargo bilgilerinin de ele geçirilerek dolandırıcılık yapıldığı ifade ediliyor.

Şüphelilerin, avukatlık ofisi isimleri ve telefon numaraları kullanarak vatandaşları arayıp “Dosyanız icra takibi başlatılması için hukuk ofisine devredilmiştir” gibi mesajlar göndererek haciz işlemi tehdidinde bulundukları belirtiliyor. Ancak mağdurların MNG Kargo’ya borçlarının olmadığı ve şirketin dolandırıcılık olaylarından haberdar olmadığı tespit edilmiş.

Şüphelilerden bazıları hakkında ağır cezalar isteniyor. Diğer şüphelilerin de çeşitli suçlamalarla cezalandırılmaları talep ediliyor.

Şüpheli avukatlar hakkında da soruşturma yürütülüyor. Bu avukatların MNG Kargo adı altında mesaj atarak para almaya çalıştıkları tespit edilmiş.

İddianame kabul edildi ve şüphelilerin yargılanmalarına ilerleyen günlerde başlanması bekleniyor. Uzmanlar, vatandaşların bu tür dolandırıcılık girişimlerine karşı dikkatli olmaları ve yasal yollara başvurmaları gerektiğini vurguluyor.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.