İstanbul’da kurban pazarları kurulmaya başladı

İstanbul'da kurbanlık fiyatları ne kadar olacak? Kurban Bayramı’na 1 aydan az bir süre kaldı. İstanbul’da belirlenen kurban satış noktalarında hazırlıklar sürüyor. Bu yıl kurbanlık fiyatlarının...

İstanbul’da kurban pazarları kurulmaya başladı
Yayınlama: 20.05.2024
Düzenleme: 20.05.2024 23:58
A+
A-

İstanbul’da kurbanlık fiyatları ne kadar olacak? Kurban Bayramı’na 1 aydan az bir süre kaldı. İstanbul’da belirlenen kurban satış noktalarında hazırlıklar sürüyor. Bu yıl kurbanlık fiyatlarının büyükbaş için 90 bin liradan, küçükbaş için ise 8 bin liradan başlaması bekleniyor. Kurbanlıkların 1 Haziran’dan itibaren megakente gelmesi bekleniyor.

Kurban Bayramı için geri sayım başladı.  Bayrama 1 aydan az bir zaman kala yurdun birçok noktasından getirilecek kurbanlıklar, canlı hayvan sevk noktalarında İl Tarım Müdürlüğü ekiplerinin kontrolünün ardından İstanbul’a giriş yapacak.

İl Tarım Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre 1 Haziran’da İstanbul’a girecek kurbanlıklar önceden belirlenen kurban satış noktalarında alıcılarını bekleyecek.

Kurban pazarlarının hangi ilçelerde kurulacağı ise önümüzdeki günlerde yapılacak koordinasyon toplantısı sonrası kesinleşecek.

Avrupa Yakası’ndaki kurbanlık satış noktalarından Bahçelievler Kurban Pazarı’nda hazırlıklar sürüyor.

3 bini büyükbaş olmak üzere 7 bin hayvanın bulunacağı pazarda hayvan sahipleri ve kurbanlıklar için 117 çadır kuruluyor.

Veterinerlik hizmetinin verileceği kurban pazarında kesim yerleri de hazırlanıyor.

İstanbul’da kurbanlık fiyatları ne kadar?

İstanbul’da 12 ay satış yapan noktalarda kurbanlıklar satılmaya başladı.

Büyükbaş kurbanlık fiyatlarının 90 ile 180 bin lirasında, küçükbaş kurbanlık fiyatlarının ise 8 bin lira ile 18 bin lira arasında değişeceği tahmin ediliyor.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.