Secim 2024

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Ahmet Yener, 31 Mart yerel seçimlerine dair açıklama geldi. Seçimlerin yenileneceği illeri açıkladı
Behzat Ç. dizisindeki unutulmaz karakteri 'Behzat Amir' ile hafızalara kazınan usta oyuncu Erdal Beşikçioğlu, Ankara'nın Etimesgut ilçesinde CHP'nin adayı olarak katıldığı seçimleri açık farkla kazandı. Beşikçioğlu, seçim zaferini ise Etimesgut'ta otobüsün üzerinde 'Erik Dalı' oynayarak kutladı.
Kütahya'nın Emet ilçesinde 31 Mart 2023 tarihinde gerçekleştirilen belediye başkanlığı seçimlerinde gerginlik devam ediyor. Kesin olmayan sonuçlara göre MHP adayı Mustafa Koca'nın 22 oy farkla önde olduğu belirtilirken, AK Parti adayı Ali Ceyhan ve ekibi seçim sonuçlarını kabul etmeyerek itirazda bulundu.
GAZİANTEP ilçeleri seçim sonuçları 2024 detaylarını sizler için derledi. Gaziantep ilçe ilçe yerel seçim sonuçları 2024 güncel tablosuna haberimizden ulaşabilirsiniz. Gaziantep yerel seçim sonuçları 2024 ve Gaziantep'te hangi ilçeyi kim kazandı? sorusunun yanıtları burada.
AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum: "Milletin Mesajlarına Değer Vereceğiz"
31 Mart yerel seçimleri Türkiye'de heyecanla takip edildi. Birçok ilde çekişmeli geçen seçimlerde Ardahan'da da kıran kırana bir mücadele yaşandı. Sonuçlara göre CHP'li aday Faruk Demir, 158 oy farkla yeniden belediye başkanı seçildi.
Trabzon'un Ortahisar ilçesinde CHP'nin adayı Ahmet Kaya, AK Partili rakibi Ergin Aydın'ı geride bırakarak belediye başkanı seçildi. Seçim zaferini ilan eden Kaya, tıpkı Ekrem İmamoğlu gibi ceketini çıkararak gömleğinin kollarını sıvadı ve bu anlar sosyal medyada gündem oldu.
"Neler Oluyor Hayatta" programıyla adından söz ettiren Hakan Ural, 31 Mart Yerel Seçimleri hakkında yaptığı yorumla gündem oldu. Seçimden önce "Murat Kurum tarihi farkla kazanacak" diyen Ural'ın yorumu, CHP'nin AK Parti'yi geride bırakmasıyla tutmadı
Ünlü komedyen Cem Yılmaz da seçim günü oyunu kullanırken ve sonrasında yaptığı yorumlarla gündem oldu. Levent'te bulunan Lütfi Banat İlkokulu'nda oyunu kullanan Yılmaz, "Sandık başındakileri kırdı geçirdi" haberlerini tiye alarak "Ben bir şey yapmıyorum ama öyle yazıyorlar" demişti.
31 Mart seçimlerinin sonuçları belli olmaya başladı. Resmi olmayan verilere göre Çeşme'nin yeni Belediye Başkanı tecrübeli teknik direktör Mustafa Denizli'nin kızı Lal Denizli oldu. Peki, Lal Denizli kimdir, kaç yaşında?
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçim sonuçları belli oldu. CHP adayı Mansur Yavaş, ilk sonuçlara göre yarışı açık ara farkla kazandı. Mal varlığıyla gündem olan AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Turgut Altınok da sandıkların tamamı açılmamasına rağmen yenilgiyi kabul etti.