Ankara’da Mansur Yavaş zaferi: Turgut Altınok’tan ilk açıklama

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçim sonuçları belli oldu. CHP adayı Mansur Yavaş, ilk sonuçlara göre yarışı açık ara farkla kazandı. Mal varlığıyla gündem olan AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Turgut Altınok da sandıkların tamamı açılmamasına rağmen yenilgiyi kabul etti.

Ankara’da Mansur Yavaş zaferi: Turgut Altınok’tan ilk açıklama
Yayınlama: 31.03.2024
A+
A-

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinde CHP adayı Mansur Yavaş, tarihi bir farkla zafer kazandı. Sandıkların neredeyse yarısı açıldığında, Yavaş’ın en yakın rakibi AK Parti adayı Turgut Altınok’a yaklaşık %25’lik bir farkla önde olduğu görüldü. Yavaş’ın oy oranı %58’i bulurken, Altınok’un ise %33 civarında kaldığı belirlendi.

Seçim zaferini kutlayan Yavaş’ın konuşmasının ardından gözler, yenilgiyi kabul eden rakibi Turgut Altınok’a çevrildi. Özellikle seçim öncesi açıkladığı mal varlığıyla gündeme gelen Altınok, seçim sonuçlarının ardından sadece bir cümlelik açıklama yaptı. Cumhur İttifakı’nın Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok, “Vatandaşlarımız kararlarını vermiştir, saygı duyarız. Hayırlı olsun.” ifadelerini kullandı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.