Huawei Pura 70 Ultra, DXOMARK’ta en iyi kameralı akıllı telefon olarak 163 puan aldı

Huawei Pura 70 Ultra, DXOMARK’ta en iyi kameralı akıllı telefon olarak 163 puan aldı
Yayınlama: 09.05.2024
A+
A-

ASLIHAN EKER/ÖZEL HABER

Huawei’nin yeni amiral gemisi akıllı telefonu Huawei Pura 70 Ultra, kameraları ve kamera ekipmanlarını puanlayan DXOMARK’ta 163 puanla en yüksek puanı alarak dünyanın en iyi kameralı akıllı telefonu oldu. Bu, Huawei’nin mobil fotoğrafçılıktaki liderliğini bir kez daha kanıtlıyor.

DXOMARK’tan tam not:

DXOMARK testlerinde Pura 70 Ultra, genel performansı ve fotoğrafçılık özellikleriyle tüm rakiplerini geride bırakarak 163 puan aldı. Özellikle kameranın otomatik odaklama özelliği, tüm test koşullarında doğruluğu ve yüksek hızıyla öne çıktı ve 125 puan gibi yüksek bir puan aldı.

Ultra Parlak Pop-Out Camera:

Pura 70 Ultra, 8,4 mm inceliğindeki gövdesine bir inç sensör boyutu ve F1,6 geniş diyafram açıklığı sığdırmayı başaran geri çekilebilir yapılı Ultra Parlak Pop-Out Camera’ya sahip. Bu sayede kamera, daha fazla ışık alarak daha iyi fotoğraflar ve videolar çekiyor.

Yeni nesil ultra parlak makro telefoto kamera:

Pura 70 Ultra, yeni nesil Ultra Parlak Makro Telefoto Kamera ile de donatılmış. Sektörün en büyük F2.1 diyafram açıklığına sahip periskop telefoto kamerası, her ortamda net fotoğraflar çekmenizi sağlıyor. Ayrıca, yenilikçi uzun mesafeli kaydırmalı zoomu sayesinde ister yakından ister uzaktan fotoğraf çekseniz de keskin görüntüler elde edebiliyorsunuz.

DXOMARK’tan övgüler:

DXOMARK, Pura 70 Ultra’nın kamerasını çok geniş bir dinamik aralığa sahip olduğu ve fotoğrafların HDR ekranda görüntülendiğinde kontrastların “olağanüstü” olduğu için övdü. Ayrıca, renklerin de HDR ekranda çok hoş göründüğünü belirtti.

Huawei XMAGE Awards 2024:

Huawei, mobil fotoğrafçılıktaki liderliğini pekiştirmek için Huawei XMAGE Awards 2024 fotoğraf yarışmasını da düzenliyor. Bu yılki yarışmada yeni kategoriler ve ödüller de yer alıyor.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.