HAVELSAN’ın geliştirdiği simülatörler, Paris’te düzenlenen Eurosatory Fuarı’nda sergileniyor

Türkiye’nin milli şirketi HAVELSAN’ın hava, kara ve deniz kuvvetleri personellerinin eğitimi için geliştirdiği, harekat alanında karşılaşılabilecek olası senaryoları sunan simülatörleri, Fransa’nın başkenti Paris’teki savunma sanayi fuarında tanıtıldı.

HAVELSAN’ın geliştirdiği simülatörler, Paris’te düzenlenen Eurosatory Fuarı’nda sergileniyor
Yayınlama: 19.06.2024
A+
A-

HAVELSAN, Paris’te düzenlenen savunma ve güvenlik endüstrisi alanında önde gelen uluslararası etkinliklerden biri olan Eurosatory Fuarı’na katılarak komuta kontrol savunma teknolojilerini ve simülatörlerini tanıttı.

HAVELSAN Uluslararası İş Geliştirme ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Şevket Ünal, AA muhabirine yaptığı açıklamada, şirketin Endonezya, Malezya, Filipinler, Pakistan, Azerbaycan, Afrika, Orta Doğu ve Doğu Avrupa’da projelerinin bulunduğunu ve 25’ten fazla ülkede 5 kıtada faaliyet gösterdiklerini belirtti.

Ünal, Türk Silahlı Kuvvetleri Güçlendirme Vakfı bünyesinde olan HAVELSAN’ın hava, kara ve deniz kuvvetleri için komuta kontrol savunma teknolojileri geliştirdiğini ve ayrıca Türkiye ve diğer ülkelerde savaş eğitimleri için simülatörler ürettiğini vurguladı.

Paris’te başlayan savunma ve güvenlik endüstrisi alanında önde gelen uluslararası etkinliklerden biri olan Eurosatory Fuarı’na katılan HAVELSAN, komuta kontrol savunma teknolojilerini ve simülatörlerini tanıttı.

HAVELSAN Uluslararası İş Geliştirme ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Şevket Ünal, konuyla ilgili AA muhabirine değerlendirmelerde bulundu.

Ünal, HAVELSAN’ın Endonezya, Malezya, Filipinler, Pakistan, Azerbaycan, Afrika, Orta Doğu ve Doğu Avrupa’da projelerinin bulunduğunu, yaklaşık 25 ülkede ve 5 kıtada faaliyet gösterdiklerini belirtti.

Türk Silahlı Kuvvetleri Güçlendirme Vakfının bir kuruluşu olan HAVELSAN’ın hava, kara ve deniz kuvvetleri için komuta kontrol savunma teknolojileri geliştirdiğini kaydeden Ünal, HAVELSAN’ın hem Türkiye’de hem de faklı ülkelerde savaş eğitimlerinde kullanılmak üzere simülatörler de ürettiğini ifade etti.

Kaynak: HABER MERKEZİ

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.