Erdoğan-Özel görüşmesi sonrası CHP’den ilk açıklama

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın CHP lideri Özel’i ziyareti sonrası CHP Sözcüsü Deniz Yücel açıklama yaptı. Yücel, “Gezi, Sinan Ateş cinayeti, Şenyaşar Davası ve kayyumlar gündeme getirildi. Genel Başkanımız, temmuz ayında asgari ücrete mutlaka zam gerektiğini iletti” dedi.

Erdoğan-Özel görüşmesi sonrası CHP’den ilk açıklama
Yayınlama: 11.06.2024
Düzenleme: 11.06.2024 22:32
A+
A-

CHP’den Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile CHP Genel Başkanı Özgür Özel arasındaki görüşmeye dair ilk açıklama geldi. Açıklamayı CHP Sözcüsü Deniz Yücel yaptı.

Yücel yapılan görüşmeyle diyalog kanallarının açıldığını ve açılan diyalog kanalının CHP’yi ilkelerinden vazgeçirmeyeceğini belirtti..

Yücel yaptığı açıklamada: ”Genel Başkanımız, temmuz ayında asgari ücrete mutlaka ara zam gerektiğini ve en düşük emekli maaşının asgari ücret seviyesine çıkarılması talebini iletti” dedi.

Sözcü’de yer alan habere göre ise Özel bu kapsamda; asgari ücrete temmuzda ara zam talebini, en düşük emekli maaşının asgari ücret seviyesine çıkarılmasını, çay ve hububat üreticileri başta olmak üzere beklentilerin altında kalan alım fiyatlarını, atanmayan öğretmenleri, özel okul öğretmenlerinin sorunlarını, staj ve çıraklık mağdurlarını, emeklilikte kademe bekleyenlerin durumunu, kira yardımı da sona erecek olan depremzedelerin sıkıntılarını görüşmede gündeme getirdi.

Meclis’in çalıştırılmasını teklif etti

Özel’in tüm bu ekonomik beklentilerin karşılanması için makro bir çözüme ihtiyaç olduğunu belirterek, adaletli bir vergi sistemi için tüm siyasi partilerin katılımıyla Meclis’in çalıştırılmasını teklif ettiği kaydedildi.

Şimşek ve CHP kadroları görüşebilir

Özel’in çok kazanandan çok, az kazanandan az vergi alınmasının esas olduğunu, bunun yanında mevcut bütçenin gelir ve giderleri üzerinde de mali çalışma yapılması ve adaletsizliği giderecek tedbirler alınması gerektiğini söylediği ifade edildi. Bu çerçevede, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile CHP’nin ekonomi kadrolarının, adaletli bir vergi sisteminin oluşturulması talebi konusunda bir araya gelebileceği bildirildi.

Kaynak: HABER MERKEZİ

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.