Bakan Bolat: İsrail’le ticaretin durdurulması kararının arkasındayız!

Bakan Bolat: İsrail’le ticaretin durdurulması kararının arkasındayız!
Yayınlama: 09.05.2024
A+
A-

Ticaret Bakanı Ömer Bolat, Türkiye’nin İsrail’e yönelik kısıtlamaların birçoğunu kaldırdığına yönelik İsrail Dışişleri Bakanı’nın yaptığı açıklamaya “hayal ürünü” şeklinde yanıt verdi.

İsrail Dışişleri Bakanı Israel Katz, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın geri adım attığını ve İsrail’e yönelik ticari kısıtlamaların birçoğunu kaldırdığını bugün söylemişti. Ancak Ticaret Bakanlığı kaynakları bu iddiayı yalanladı.

Ticaret Bakanı Ömer Bolat konuya ilişkin sosyal medya platformundan yaptıkları açıklamada “İsrail Dışişleri Bakanı’nın açıklamaları kesinlikle hayal ürünü olup, gerçekle hiç bir ilgisi yoktur. İsrail ile ticaret konusunda hükümet olarak almış olduğumuz kararın arkasındayız. Bu karar geçerliliğini korumaktadır. İsrail’in Gazzeye yönelik saldırılarının durdurulması, kalıcı ateşkesin sağlanması ve Gazze’deki Filistinli kardeşlerimize yönelik insani yardımların kesintisiz olarak ulaştırılması konusundaki şartlarımız sağlanıncaya kadar, İsrail ile ticaretin durdurulması kararımız yürürlüktedir” ifadelerini kullandı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.