Airfryer fırını tarihe gömdü!

Airfryer fırını tarihe gömdü!
Yayınlama: 11.05.2024
Düzenleme: 11.05.2024 19:35
A+
A-

DERYA ÖZGÜR/ÖZEL HABER

Beş haneden ikisi, hava fritözlerinin gelecekte geleneksel fırınları ‘modası geçmiş’ hale getireceğine inanıyor.

Utilita Energy’nin yeni verilerine göre 2022’den bu yana haneler fırın kullanımını yüzde 48 oranında azalttı.

Yaşam maliyeti krizi birçok haneyi verimli ve uygun maliyetli yemek pişirmenin alternatif yollarını düşünmeye sevk etti, ancak hava fritözleri herkesin tercihi olmayacak.

Utilita, 2022’den bu yana fırın kullanımındaki ortalama yüzde 48’lik azalmaya dayanarak, hanelerin fırın yerine hava fritözü kullanarak yılda 31,55 £ tasarruf ettiğini iddia etti.

Bulgulara göre, hava fritözü bulunan tahmini 9,8 milyon hanede bu, Birleşik Krallık genelinde yıllık toplam 309 milyon £ tasarrufa denk geliyor.

Bu meblağın 450.000 hanenin yıllık ısınma faturasını karşılayacağı da belirtildi.

Hava fritözlerini çalıştırmanın maliyeti, boyutlarıyla bağlantılı olan güç çıkışına bağlıdır. Verilere göre elektrikli fırını 30 dakika çalıştırmanın maliyeti 50 peni civarında. Buna karşılık, bir hava fritözünün 20 dakika süreyle çalıştırılması bazı durumlarda 10 peni kadar düşük bir maliyete sahip olabilir.

Bulgular, insanların genellikle hava fritözü için 110 £ ödediğini ve çoğunun orta büyüklükte bir makineyi tercih ettiğini gösteriyor. Bu, çoğu kişi için kendi masrafını karşılamanın üç yıldan fazla süreceği anlamına geliyor.

Büyük hava fritözleri ikinci en popüler seçenek; alıcıların yüzde 23’ü bir tane tercih ederken, yüzde 15’i küçük bir hava fritözünü tercih ediyor.

Utilita Energy, sırasıyla Ninja, Tower, Tefal, Phillips ve Russell Hobbs’un en sık satın alınan hava fritöz markaları olduğunu iddia ediyor.

Kaynak: Haber Merkezi

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.