Aile Destek Programı ödemeleri hesaplara yatmaya başladı! 4 milyar TL yardım dağıtılıyor!

Aile Destek Programı ödemeleri hesaplara yatmaya başladı! 4 milyar TL yardım dağıtılıyor!
Yayınlama: 11.05.2024
A+
A-

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’ndan müjdeli haber! Türkiye Aile Destek Programı kapsamında 4 milyar TL ödeme hak sahiplerinin hesaplarına yatmaya başladı. Yardım alma şartları ve detaylar haberimizde…

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Türkiye Aile Destek Programı kapsamında ihtiyaç sahibi hanelere yönelik 4 milyar TL tutarındaki destek ödemelerinin hesaplara aktarılmaya başlandığını duyurdu. Bu müjdeli haberle milyonlarca aile rahat bir nefes aldı.

Toplam 80,4 Milyar TL Destek Sağlandı

Bakanlıktan yapılan açıklamada, kimseyi geride bırakmayan bir sosyal hizmet anlayışıyla ihtiyaç sahiplerine yönelik sosyal yardımların sürdürüldüğüne vurgu yapıldı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Büyüyen ve gelişen ülkemizin refahını vatandaşlarımızla paylaşmaya devam edeceğiz. Bu doğrultuda Türkiye Aile Destek Programı’nda bu ayki ödemeyle birlikte bugüne kadar hanelere toplam 80,4 milyar lira destek sağlamış olacağız.”

Düzenli Yardım Alamayan Aileler de Destek Kapsamında

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, düzenli sosyal yardımlardan yararlanan hanelerin yanı sıra herhangi bir dezavantajı olmadığı için düzenli sosyal yardım alamayan haneleri de yalnızca gelir kriteri üzerinden Türkiye Aile Destek Programı’na dahil ettiklerini hatırlattı.

Göktaş şunları söyledi:

“Türkiye Aile Destek Programı kapsamında hanelere her ay düzenli destek sağlıyoruz. İhtiyaç sahibi hanelerimize yönelik hayata geçirdiğimiz desteğimizle onların yanında olmayı sürdürüyoruz. Türkiye Aile Destek Programı ödemelerini hesaplara yatırıyoruz. Bu doğrultuda ihtiyaç sahibi hanelerimize bu ay toplam 4 milyar lira ödeme yapacağız.”

Sosyal Yardımlar Bütüncül Şekilde Uygulanıyor

Bakanlık, gelişen ve değişen hayat koşullarını göz önünde bulundurarak sosyal yardım programlarının etkinliğini artırdıklarını ve sosyal yardımların bütüncül bir şekilde uygulandığını vurguladı. Açıklamada, vatandaşlar arasında hiçbir ayrım yapmadan eşit ve adil hizmet prensibiyle toplumun tüm kesimlerine arz odaklı ve erişilebilir hizmet ağı ile ulaşıldığı belirtildi.

Peki Yardım Alma Şartları Neler?

Türkiye Aile Destek Programı’ndan yararlanmak için hanelerin belirli bir gelir kriterini sağlaması gerekiyor. Gerekli şartları taşıyan haneler e-Devlet üzerinden veya Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) il müdürlüklerine başvurarak destek alabilirler.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.