Turizm

Ege Denizi'nin birbirinden güzel koyları, bayram tatilini mavi sularda geçirmek isteyen turistlerin tercihi oldu.
Kurban Bayramı tatili sırasında Ayvalık, büyük bir turist akınına uğradı ve ilçenin nüfusu 1 milyona yaklaştı. Bu yoğunluk, ilçenin doğal güzellikleri, tarihi ve kültürel değerleri ile ünlü olması nedeniyle tatilciler için cazip bir destinasyon olmasını sağladı. Ayvalık'ta bulunan 425 konaklama tesisi ve 20 bin yatak kapasitesi, bu yoğunluğu karşılamaya çalıştı.
Yunan Adaları'nda sıcak hava şartlarının etkisiyle artan turist ölümleri ve kayıpları endişe yaratıyor. Sıcak havalar sebebiyle adalarda ölenlerin sayısı üçe çıktı.
Avrupa hava sahasındaki aşırı yoğunluk ve meteorolojik etkiler havayolu ulaşımında gecikmelere neden oluyor. Sefer gecikmelerine ilişkin açıklama yapan THY, "Seferlerdeki gecikmeyi minimize etmek için ekiplerimiz çalışıyor" duyurusunda bulundu.
Bu hafta, Kurban Bayramı tatili dolayısıyla Çeşme ilçesi tatilciler için yoğun bir ziyaretçi akınına uğrayacak. Turizmciler, otel rezervasyonlarının bayramda yüzde 100'e ulaşmasını bekliyor, hatta yüzde 80'e yaklaşan rezervasyonlar bayram süresince tam doluluğa ulaşacak. Tatil merkezinde konaklamak isteyenlerin günlük 3 bin lira ile 25 bin lira arasında bütçe ayırması gerekiyor.
Pegasus Hava Yolları 1 Eylül - 24 Ekim tarihlerinde belirli yerlere yapılacak uçuşlar için 19 Euro'dan (+ KDV) başlayan fiyatlarla sınırlı sayıda bilet satacağı kampanyayı duyurdu.
Kurban Bayramı tatili başlıyor. 9 gün sürecek tatil nedeniyle İstanbul’daki havalimanlarında yoğunluk yaşanıyor.
Türkiye'nin en önemli turistik merkezlerinden Bodrum'da yaz hızlı başladı. Her yaz lahmacun ve beach fiyatlarıyla gündemden düşmeyen Bodrum'da 2024 yaz tarifesi de belli oldu. Bodrum'un ünlü beach'lerden deniz girmek isteyenlerin ödeyeceği ücret 6 bin liraları aşıyor. İşte Bodrum plajlarında 2024 tarifesi...
Bodrum'da yaz mevsiminin başlamasıyla birlikte plaj ve yiyecek fiyatları adeta gökyüzüne fırladı. Özel plajlara giriş ücretleri 500 TL'den başlayıp 3 bin TL'ye kadar çıkıyor. Ayrıca plajlarda satılan 1 adet lahmacun ve hamburgerin fiyatı ise 1000 TL'yi buluyor.
İstanbul'a 2024'ün ilk 4 ayında gelen yabancı turist sayısı, önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 10 artarak, 5 milyon 244 bin 936 oldu.
ABD'nin önde gelen ekonomi dergisi Forbes, Dünya Ekonomik Forumu'nun "2024'ün en iyi turizm ekonomisine sahip 10 ülkesi" raporunu yayınladı. Raporda yer alan listeye Avrupa'dan 6 ülke girerken, Paris'in Olimpiyat Oyunları'na ev sahipliği yapacak olması sebebiyle bu yaz ziyaretçi akınına uğrayacağı belirtildi.