Toroslar Belediyesi, iklim değişikliği ve sıfır atık müdürlüğünü kurdu

Mersin’in Toroslar Belediye Başkanı Abdurrahman Yıldız, gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakmak, iklim değişikliğine karşı hazırlıklı olmak adına belediye bünyesinde “İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü’nü” kurdu.

Toroslar Belediyesi, iklim değişikliği ve sıfır atık müdürlüğünü kurdu
Yayınlama: 05.06.2024
Düzenleme: 11.06.2024 14:49
A+
A-

İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü’ne Çevre Yüksek Mühendisi Aslıhan Gücek atandı. Belediye Başkan Yardımcılığı görevini de yürüten Gücek; “İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü olarak; doğal çevreyi korumak, çevresel değerlerin ve ekolojik dengenin tahribini ve yok olmasını önlemeye, mevcut bozulmaları gidermeye, çevreyi iyileştirmeye ve geliştirmeye, çevre kirliliğini önlemeye yönelik çalışmalar yürütmek öncelikli hedefimizdir” dedi.

“Sıfır atık çalışmalarını tüm ilçede yaygınlaştırmak da görevlerimiz arasındadır”
5 Haziran Dünya Çevre Günü’nü de kutlayan Gücek; “Gelişmiş ülkelerdeki yaşanabilir çevre kalitesini ilçemizde uygulanır hale getirerek, verdiğimiz hizmetin kalitesini halkımızın arzu ettiği seviyeye çıkaracağız. Bunun için önceliğimiz meslek odalarımız, dernekler, sivil toplum kuruluşlarımız ve mahalle muhtarlarımız ile işbirliği yaparak doğru atık yönetimini oluşturmak olacaktır. Toroslar Belediyesi olarak iklim eylem planını hazırlayarak doğaya verdiğimiz sera gazı emisyonunu azaltmak, halihazırda başlatılmış olan sıfır atık çalışmalarını tüm ilçede yaygınlaştırmak da görevlerimiz arasındadır. Başkanımızın da önderliğinde; Çevre ve insan sağlığını koruyarak, iyileştirerek, çevre kirliliğine yol açan her türlü kirleticiye karşı gerekli önlemleri alarak, sosyal kuruluşlarla dayanışmayı ve birlikteliği artırarak, sağlıklı, temiz bir çevrede “Yüzü Gülen, Nefes alan Toroslar’ı” hep birlikte inşa etmek için çalışacağız. Bu vesile ile Toroslar halkımızın ve de tüm Mersinimizin Dünya Çevre Günü’nü kutluyoruz” şeklinde konuştu.

Kaynak: Müjde Demir/ Özel Haber

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.