Terör örgütü PKK’ya büyük operasyon: 108 terörist etkisiz hale getirildi

Terör örgütü PKK’ya büyük operasyon: 108 terörist etkisiz hale getirildi
Yayınlama: 09.05.2024
A+
A-

Milli Savunma Bakanlığı, son bir haftada yapılan terör operasyonlarında, aralarında sözde yöneticilerin de bulunduğu 108 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

Milli Savunma Bakanlığı’nın haftalık basın bilgilendirme toplantısında terörle mücadeleye ilişkin son bilgiler paylaşıldı.

Bu kapsamda, Irak ve Suriye’nin kuzeyindeki operasyonlarda, aralarında sözde yöneticilerin de bulunduğu 108 teröristin etkisiz hale getirildiği belirtildi. Bu son operasyonlarla birlikte, 1 Ocak’tan bugüne kadar etkisiz hale getirilen terörist sayısının 953’e ulaştığı ifade edildi.

 

Ayrıca, geçtiğimiz hafta içerisinde Irak’ın kuzeyindeki barınma alanlarından kaçan 2 PKK’lı teröristin Habur’daki hudut karakoluna teslim olduğu bildirildi.

Sınır güvenliği konusunda da bilgi verildi. Teknolojik vasıtalarla desteklenmiş fiziki güvenlik tedbirleri ile korunan hudutlarda alınan dinamik ve çok yönlü etkin tedbirler sayesinde, son bir haftada yasa dışı yollarla geçmeye çalışan 355 şahsın yakalandığı belirtildi. Yakalanan şahıslardan 5’inin terör örgütü mensubu olduğu tespit edilirken, 1582 şahsın ise hududu geçemeden engellendiği kaydedildi. Böylelikle, 1 Ocak’tan itibaren hudutlardan yasa dışı yollarla geçmeye çalışırken yakalananların sayısının 3 bin 488’e, hududu geçemeden engellenen kişi sayısının da 52 bin 442’ye yükseldiği aktarıldı.

Son bir haftada 48 kilogram uyuşturucu ele geçirilirken, yıl içerisinde yapılan operasyonlarda toplamda 288 kilogram uyuşturucunun ele geçirildiği bilgisi paylaşıldı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.