SÜRMANŞET

Wall Street Journal'ın (WSJ) haberine göre, Facebook'un ana şirketi Meta Platforms, Meta'nın üretken yapay zeka modelini Apple Inc'in kısa süre önce iPhone'lar için duyurduğu yapay zeka sistemine entegre etmeyi görüştü.
Rusya’ya bağlı Dağıstan’da yapılan silahlı saldırılarda bir polis noktası, sinagog ve iki kilise hedef alındı. Saldırılarda 6 polis ve 1 papaz hayatını kaybetti.
Diyarbakır’ın Çınar ile Mardin’in Mazıdağı ilçeleri arasındaki bölgede çıkan yangında can kaybı sayısı arttı. Türkiye'yi yasa boğan yangınların nedeni ise bilirkişi raporuyla ortaya çıktı.
Sırbistan'da devam eden Su Sporları Avrupa Şampiyonası'nda milli yüzücü Kuzey Tunçelli, 1500 metre serbestte altın madalya kazandı.
Portekiz mağlubiyeti sonrası konuşan A Milli Futbol Takımı kaptanı Hakan Çalhanoğlu, Arda Güler'in idmanda kasığından sakatlandığını söyledi.
Ankara'nın Yenimahalle ilçesi Karacakaya Mahallesi'nde çıkan yangında 100 dönüm ekili arpa ve buğday kül oldu.
BtcTurk, siber saldırıya uğradıktan sonra yeni bir açıklama yaptı. Binance CEO'su Richard Teng, saldırıda çalınan fonlardan yaklaşık 5,3 milyon dolarlık kısmının dondurulduğunu duyurdu.
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Antalya Havalimanı'nda 22 Haziran'da 199 bin 751 yolcu ve 1175 uçak trafiği ile yeni bir rekor kırıldığını açıkladı. Uraloğlu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, bu rakamların yılın en yüksek uçuş ve yolcu sayılarına ulaşıldığını belirtti.
Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Ulusal Yargı Ağı Sistemi'nin (UYAP) 54 kurumla 175 farklı entegrasyonunu sağladıklarını açıkladı.
Büyük İstanbul Otogarı'nda Kurban Bayramı tatilinin son gününde büyük bir yoğunluk yaşanıyor.
2024 Avrupa Futbol Şampiyonası, Türkiye'de e-ticaret sektöründe büyük bir hareketlilik yaratmış durumda. Elektronik Ticaret İşletmecileri Derneği (ETİD) Başkanı Hakan Çevikoğlu, A Milli Futbol Takımı'nın turnuvada yer almasıyla birlikte futbolseverlerin büyük ekranlı televizyonlara olan talebinde önemli bir artış yaşandığını belirtti.