Sivilcelerden kurtulmanın yolu bu diyette gizli!

Sağlıklı, sivilcesiz, pırıl pırıl bir cilde sahip olmak için pahalı kozmetik ürünlere yada estetik müdahalelere ihtiyacınız yok. Aslında yapmanız gereken tek şey diyetinizi düzenlemek.

Sivilcelerden kurtulmanın yolu bu diyette gizli!
Yayınlama: 10.07.2024
A+
A-

Pürüzsüz ve berrak bir cilde sahip olmanın sırrı, takviye almak ve daha sağlıklı yağlar tüketmek kadar basit olabilir.

Hafif ila orta şiddette akne sorunu yaşayan kişilerde, balık, kuruyemiş ve zeytinyağına ağırlık veren Akdeniz diyeti ile omega-3 takviyesi almanın cilt temizliğine yardımcı olduğu yapılan bir araştırmada ortaya çıktı .

Almanya’daki Münih Ludwig Maximilian Üniversitesi’ndeki araştırmacılar , diyete uyan ve günlük omega-3 takviyesi alan 60 kişide kombinasyonu inceledi.

İnsanların kanında ölçtükleri sağlıklı bir yağ olan omega-3 seviyeleri yüksek olan kişilerin, sağlıklı yağ seviyeleri önerilen seviyelerin altında kalanlara kıyasla aknelerinde daha belirgin bir iyileşme görüldü.

Araştırmacılar, daha temiz bir cildin sırrının Akdeniz diyeti ile alınan besinlerdeki ve takviyelerdeki omega-3 olduğunu söylüyor.

Bu sağlıklı yağlar, vücuttaki hücrelerin yapısal bütünlüğünü korumaya yardımcı olur ve yaklaşık 50 milyon Amerikalıyı etkileyen aknenin önde gelen nedenlerinden biri olan iltihabı azaltabilir.

 

Kaynak: MUSTAFA BAYGIN/ÖZEL HABER

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.