Sıcak patates yemeği 6 yaşındaki çocuğu öldürüyordu! Nefes borusunda delik açıldı

Sıcak patates yemeği 6 yaşındaki çocuğu öldürüyordu! Nefes borusunda delik açıldı
Yayınlama: 11.05.2024
A+
A-

Kars’ta, annesinin dışarıda olduğu sırada sobanın üzerinde pişen sulu patatesi yiyen 6 yaşındaki Muhammet Emir, ölümden döndü. Nefes alamamaya başlayan küçük çocuk acilen hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı.

Olayın detaylarına göre, Muhammet Emir Çiçek, annesinin dışarıda olduğu sırada sobanın üzerinde pişen sulu patatesi yedi. Ancak patatesin sıcaklığı nedeniyle fenalaşan Muhammet, önce Digor İlçe Hastanesi’ne ardından da Kars Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Nefes alamaz hale gelen Muhammet için acil bir müdahale gerekti. Bu nedenle nefes borusunun üstünden trakeostomi denilen bir delikle havalandırma sağlandı.

Muhammet’in durumu ciddiyetini koruyunca özel bir hastaneye sevk edildi. Elazığ’da özel bir hastanede kabul edilen Muhammet, 6 gün boyunca komada kaldı. Burada yapılan tedavi ve müdahalelerle, yemek borusunun etrafındaki, nefes borusunun üst kısmı ve ses tellerinin olduğu yerlerdeki hasar toparlandı. Ardından Muhammet’in boğazındaki delik kapatıldı. Ayrıca epilepsi hastası olan Muhammet, bu süreçte nöbetler geçirdiği için bu durum da tedavi edildi.

Nefes borusunun giriş deliği, ses telleri ve yemek borusunun etrafında ciddi yanıklar oluşan Muhammet, 6 gün süren yoğun bakımdaki savaşı kazanarak yeniden hayata tutundu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.