Rögar kapağı seviyesi!

Her çalışma sırasında biraz daha özen gösterilse kötü mü olur? Bu her çalışma için böyledir. Kim evinin özensiz boyanmasını, bozuk klimasının özensiz tamir edilmesini ister ki!

Yayınlama: 09.07.2024
A+
A-

Her çalışma sırasında biraz daha özen gösterilse kötü mü olur? Bu her çalışma için böyledir. Kim evinin özensiz boyanmasını, bozuk klimasının özensiz tamir edilmesini ister ki!

31 Mart mahalli seçimlerinde yerel yönetimlerin bazısı el değiştirdi, bazısı ise aynı kişi ile devam ediyor. Yeni dönemde herkesin beklentisi farklı olabilir yerel yönetimlerden. Şehirlerde ara ara yapılan anketlere bakınca, vatandaşın artık yerel yöneticilerin şehrine değer katan, değer üreten, faydalı çalışmalara imza atmasını beklediğini görüyorsunuz.

İnanın küçük bir ilçede, yeterli bütçesi olmamasına rağmen sadece biraz farkındalıkla güzel çalışmalar yapan belediye başkanlarına şahit olduk. Bu iş, parayla pulla olmasının yanında biraz da seçilen yerel yöneticinin bakış açısı ve iyi niyetiyle ilgili. Bir yerel yönetici için şehrin daha temiz olması için vatandaşın desteğini almak zor mudur?

Bugün belediyeler her yıl binlerce ton asfalt dökerek, sürücüler için iyi yollar ortaya çıkarmak istiyor. Fakat yolun ortasında ve asfalt seviyesinden yüksekte kalan ayrıca her araç sürücüsü için adeta büyük sorun olan bir rögar, o yol ne kadar iyi yapılırsa yapılsın; rögar kapağı kadar konuşulmuyor! Özensiz her iş, iyi sonuçlar doğurmuyor.

Daha önce bir kitap okumuştum, yazar hayatta “küçük şey yoktur!” diyordu. Belediye başkanları artık büyük projeler yerine vatandaşın halinden anlayan, herkese büyük fayda sağlayan özenli işlere ağırlık vermeli. Rögar kapağının seviyesi bu açıdan önemli!

 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.