Palo Alto Networks, yeni güvenlik çözümlerini duyurdu

Palo Alto Networks, yeni güvenlik çözümlerini duyurdu
Yayınlama: 10.05.2024
A+
A-

Palo Alto Networks, yapay zekanın uyumlanmasını sağlamak için geliştirdiği Precision AI ile desteklenen yeni güvenlik çözümlerini duyurdu.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Palo Alto Networks, şirketlerin yapay zekayla üretilen saldırıları engellemesine ve tasarlanan yapay zekanın güvenliğini etkin bir şekilde sağlamasına yardımcı olacak yeni güvenlik çözümlerini tanıttı.

Makine öğrenmesinin (ML) ve derin öğrenmenin (DL) en iyi yönlerini yapay zekanın (GenAI) erişilebilirliğiyle birleştiren kendi inovasyonu Precision ile yapay zeka destekli güvenlik sunuyor.

Palo Alto Networks’ün geliştirdiği yeni AI Access Security, AI-SPM ve AI Runtime Security çözümleri şirketlerin yapay zekaya güvenle uyumlanmalarını sağlıyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Palo Alto Networks Yönetim Kurulu Başkanı ve Üst Yöneticisi (CEO) Nikesh Arora, yapay zekayı hem koruyabilen hem de etkinleştirebilen entegre çözümlerin önemli olduğunun altını çizdi.

Arora, ‘Şirketlerin, sadece bir teknoloji yığınından daha fazlasını temsil eden, onun yerine kritik bir iş mekanizması ve kuşkusuz bir başarı faktörü olan bağlantılı bir platformun avantajlarından yararlanmak için hızla farklı süreç ve çözümlerin ötesine geçmeleri gerekiyor. İhtiyaç duyulan yaklaşım platformlaştırmadır. Palo Alto Networks olarak sunduğumuz Precision AI, oyunun kurallarını değiştirerek güvenlikte belki de ilk kez defans oyuncusunun rakibin önüne geçtiği yeni bir paradigma yaratacak.’ ifadelerini kullandı.

Precision AI yeni yetkinlikler arasında Counter AI with AI (Yapay Zekaya Yapay Zeka ile Karşılık), Tasarım Temelli Güvenli Yapay Zeka, Yapay Zeka Erişim Güvenliği, Prisma Cloud Yapay Zeka Güvenlik Duruşu Yönetimi, Yapay Zeka Çalışma Süresi Güvenliği çözümleri yer alıyor.

Palo Alto Networks’ün daha fazla otonom güvenlik sağlamak için üç platformu genelinde Precision AI destekli kopilotlar aracılığıyla mümkün oluyor.​​​​​​​

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.