Okullar yarın tatil mi, 10 mayıs okul var mı? Okul öncesi, ilkokul, liseler yarın tatil mi oldu son haber

Okullar yarın tatil mi, 10 mayıs okul var mı? Okul öncesi, ilkokul, liseler yarın tatil mi oldu son haber
Yayınlama: 09.05.2024
A+
A-

Bugün birçok öğrenci ve veli yarın, yani 10 mayıs cuma günü okul var mı, okullar yarın tatil mi sorusunu araştırmaya başladı. Sosyal medyada yayılan bir iddiaya göre 10 Mayıs cuma günü öğretmenlerin ders bırakacağıi derslere girmeyeceği ve MEB’in okulları tatil ettiği söylendi. Kısa sürede bu iddia yayıldı ve okullar yarın tatil mi oldu sorusu en çok merak edilen soru oldu. Yarın bazı okullarda Eğitim Sen’e bağlı öğretmenler öğrenci tarafından öldürülen müdür İbrahim Oktugan’ın öldürülmesini protesto etmek için ders bırakacak. Fakat yarın MEB tarafından tatil günü değil, yani yarın okullar açık olacak. 10 Mayıs cuma günü öğrenciler okuluna gidecek.

“10 Mayıs okullar var mı”, “Yarın okullar tatil mi”, “10 Mayıs yoklama alınacak mı” sorularının yanıtları öğrenci ve veliler tarafından araştırılıyor. Sosyal medyada “Okullar yarın tatil” iddiasına ise Milli Eğitim Bakanlığı’ndan açıklama geldi.

10 Mayıs 2024 Cuma günü okullar tatil mi?

Milli Eğitim Bakanlığı yetkilileri, okulların yarın tatil olduğu iddialarına ilişkin açıklama yaptı. Okulların yarın kapalı olacağı iddialarını yalanlayan yetkililer, yarın okulların açık olacağı vurgusunu yaptı. MEB, eğitimin kaldığı yerden devam edeceğini bildirip bu çağrıların sendikalı öğretmenleri ilgilendiren bir çağrı olduğunu belirtti.

Eğitim sendikaları, Eyüpsultan’da özel bir lisenin müdürü İbrahim Oktugan’ın, okuldan atılmasından sorumlu tuttuğu yabancı uyruklu bir öğrencinin silahlı saldırısı sonucu öldürülmesine tepki gösteriyor.
Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Oktugan’ın uğradığı “menfur saldırı” sonucu vefatını büyük bir teessürle öğrendiğini belirtti.

Tekin, şunları kaydetti:

“Bu elim hadiseyi kınıyor, merhum eğitimcimiz İbrahim Oktugan’a yüce Allah’tan rahmet; ailesi, öğrencileri, mesai arkadaşları ve velilerimize sabır diliyorum. Hepimizi derinden etkileyen bu tür elim olayların bir daha yaşanmaması ve eğitim ortamlarının daha

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.