Migros canlı kurbanlık satış fiyatı 2024, büyükbaş kurbanlık hisse fiyatı kaç para?

Kurban bayramı geldi çattı, kurbanlık almayanlar kurbanlık fiyatlarını araştırmaya başladı. İslami usullere uygun güvenilir kurban satışlarının gerçekleştirildiği Migros’ta yaklaşık (12-16 kg) küçükbaş karaman, (16-20 kg) küçükbaş kıvırcık ile (23-27 kg) kemiksiz 1/7 hisseli kurbanlıklar yer alıyor. Migros, Money Bonus kredi kartı sahiplerine indirim, anlaşmalı bankaların kredi kartlarına 2 – 4 ay arasında değişen taksit imkanı da sağlıyor.

Migros canlı kurbanlık satış fiyatı 2024, büyükbaş kurbanlık hisse fiyatı kaç para?
Yayınlama: 11.06.2024
A+
A-

Müslüman aleminin 2. dini bayramı olan kurban bayramı için geri sayım başladı. Bu sene kurban bayramı 16 Haziran pazar günü başlayacak 19 Haziran’da sona erecek. Kurbanlık pazarları kurulmaya başladı, kurbanlık alma telaşı da yavaş yavaş başladı. Bu sene de Migros’un kurbanlık fiyatları merak edilmeye ve araştırılmaya başladı. İslam usüllere göre kurban kesimi yapan Migros’ta 2024 kurbanlık fiyatları da belli oldu. Migros’ta büyükbaş kurbanlık fiyatları 19. 950 liradan başlıyor. Kurbanlıkların kilosu ise 23-27 kilo arasında değişiyor.

Migros kurbanlık fiyatları 2024

İslami usullere uygun güvenilir kurban satışlarının gerçekleştirildiği Migros’ta yaklaşık (12-16 kg) küçükbaş karaman, (16-20 kg) küçükbaş kıvırcık ile (23-27 kg) kemiksiz 1/7 hisseli kurbanlıklar yer alıyor. Migros, Money Bonus kredi kartı sahiplerine indirim, anlaşmalı bankaların kredi kartlarına 2 – 4 ay arasında değişen taksit imkanı da sağlıyor.

Migros büyükbaş kurbanlık fiyatları

Migros’ta yaklaşık 23-27 kg kemiksiz 7-1 hisseli büyükbaş kurbanlık fiyatı 19.950 TL, Money Bonus’lu fiyatı ise 18.950 TL. Büyükbaş kurbanlık için bağış kurban fiyatı 18.950 TL, Money Bonus’lu fiyatı ise 17.950 TL.

Kurban Kesimi Nasıl Yapılmalıdır?

Kurban kesiminde ilk olarak uyulması gereken hayvanın eziyet görmeden, olabilecek en az seviyede acı çekmesini sağlayarak ibadeti gerçekleştirilmesidir. Bu yüzden kurban kesimine giderken hayvan zorlanmadan, eziyet edilmeden götürülmelidir. Kurban kesiminde deve kıbleye karşı sağ tarafa doğru yatırılır ancak onun dışında olan büyük ve küçükbaş hayvanlar kıbleye karşı olmak üzere sol tarafa yatırılır. Ardından hayvanın üç ayağı kesim sırasında zorluk yaşanmaması için sağlamca bağlanır. Kurban kesimini gerçekleştirecek kişi Allahü Ekber, Allahü ekber, lâ İlâhe illallahü vellahü ekber, Allahü Ekber diyerek ardından Lillahilhamd. Bismillâhi Allahü ekber tekbiri getirerek kesimi gerçekleştirir. Bunun yanı sıra sadece besleme getirip Allahü ekber dese de kesim kabul olur. İslama göre kesimin gerçekleşmesi için kesilen hayvanın nefes ve yemek borusu ile şah damarının ikisinin kesilmiş olmalıdır. Bu işlem doğru yapıldığı takdirde kurbanın sahibi olan kişi iki rekât namaz kılarak duasını eder.

Kaynak: Haber Merkezi

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.