MetLife gönüllüleri, İstanbul’da dördüncü kez sıra dışı çöp toplama etkinliği gerçekleştirdi

MetLife gönüllüleri, İstanbul’da dördüncü kez sıra dışı çöp toplama etkinliği gerçekleştirdi
Yayınlama: 10.05.2024
A+
A-

ASLIHAN EKER/ÖZEL HABER

Globaldeki etkinliklerle eş zamanlı olarak her sene İstanbul’da da düzenlenen MetLife Sıra Dışı Çöp Toplama (MELP – MetLife Extraordinary Litter Pickup) etkinliği, bu sene dördüncü kez olmak üzere gerçekleşti. 7 Mayıs’ta Genel Merkez ve İstanbul Bölge Müdürlüklerinde çalışan 100 MetLife gönüllüsü, orman bölgesinde 2 saat boyunca tek kullanımlık plastik, poşet, şişe, kapak, sigara izmariti, kumaş, fast food kutusu, kâğıt ve teneke gibi atıkları toplayarak ormanı temizledi.

MetLife gönüllüleri, gelecek nesillere bırakabilecekleri en güzel hediyenin yeşil ve temiz bir çevre olduğunun bilincinde. Bu nedenle, Mayıs ayı boyunca farklı illerde de çöp toplama etkinliği düzenleyerek doğayı korumaya devam edecekler.

MetLife Emeklilik ve Hayat Genel Müdürü Deniz Yurtseven, etkinlik ile ilgili şunları söyledi:

“İyilik için bir güç olarak hizmet etmek amacıyla çalışmaya devam ediyor; sürdürülebilirlik faaliyetlerimize büyük önem veriyoruz. Bu kapsamda MetLife olarak doğayı korumak için farkındalık yaratmayı hedefleyerek gönüllülerimizin katılımıyla düzenli bir şekilde globalde çöp toplama etkinlikleri gerçekleştirmeye devam ediyoruz. Faaliyet gösterdiğimiz ülkelerde düzenlediğimiz MetLife Sıra Dışı Çöp Toplama etkinliklerimizle gönüllülerimiz aracılığıyla gelecek nesillere örnek bir model oluşturarak atığını dönüştürebilen, daha sürdürülebilir bir dünya bırakmayı amaçlıyoruz.”

Dünya genelinde 40’tan fazla pazarda faaliyet gösteren MetLife için başarı kriterlerinden biri sürdürülebilirlik. Şirket, sürdürülebilirlik iş stratejisinin merkezine alıyor ve operasyonlara dahil ediyor. Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri’ni rehber alan MetLife, müşteriler, çalışanlar, topluluklar ve hissedarların sürdürülebilirliğini sağlamak için çalışanlar, ürünler, hizmetler ve yatırımların tüm gücünü kullanıyor.

MetLife’ın bu çabaları, doğaya saygılı ve sürdürülebilir bir dünya inşa etme yolunda önemli bir adım. Şirketin ve çalışanlarının örnek davranışı, diğer kuruluşlara da ilham kaynağı olabilir.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.