Mersin Büyükşehir Çölyak hastalarını unutmadı

Mersin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından Kongre ve Sergi Sarayı Kır Bahçesi’nde düzenlenen ‘Çölyak Farkındalık Etkinliği'nde Çölyak hastaları ve ailelerine, glütensiz...

Mersin Büyükşehir Çölyak hastalarını unutmadı
Yayınlama: 26.05.2024
A+
A-

Mersin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından Kongre ve Sergi Sarayı Kır Bahçesi’nde düzenlenen ‘Çölyak Farkındalık Etkinliği’nde Çölyak hastaları ve ailelerine, glütensiz yiyecek ve içecekler verildi.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı’nda Sosyolog olarak görev yapan Nurten Kılıç, “Bu yıl farklı bir konsept olarak, Mersinimizin ünlü bir yemeği olan tantuniyi glütensiz bir şekilde vatandaşlarımıza sunduk. Hepsi çok memnun kaldılar. Bunun yanında tatlı olarak da yine glütensiz bir şekilde burma baklavayı vatandaşlarımıza servis ettik. Çocuklarımıza da müzik ve dans etkinliği hazırladık. Hepsi etkinlikten çok memnun bir şekilde ayrıldılar” diye konuştu.

Çölyak hastası kızı olan Gülsüm Yıldırım, “Kızım 2006 yılından beri Çölyak hastası. Ürünlere ulaşmada önceden çok sıkıntı yaşıyorduk, ama Büyükşehir tarafından bir farkındalık yaratıldı. Özellikle Başkanımızın burada çok büyük rolü var. Düzenli olarak her yıl etkinliklerimiz yapılıyor. Mesela bu yılki etkinlikte tantuni vardı ve kızım çok mutlu oldu. Çünkü dışarıda böyle bir yemek ihtiyacını karşılayamıyor. Birçok kişinin Çölyağı bilmemesinden kaynaklı, farkındalık anlamında da çok güzel bir etkinlik olduğuna inanıyorum” dedi.

Kaynak: MÜJDE DEMİR/ÖZEL HABER

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.