Kim Milyoner Olmak İster’de Menekşe Teyze’nin hikayesi damga vurdu! “Merhaba Ezel Bey” sözleriyle başladı

Kenan İmirzalıoğlu’nun sunduğu ATV’deki “Kim Milyoner Olmak İster?” programına katılan Menekşe Teyze, dikkat çeken yaşam hikayesiyle izleyicilerin ilgisini çekti. Viyana’da eğitim gören ve birçok yarışmada birinci olan Menekşe Teyze, tarım ve hayvancılıkla geçimini sağladığını, aynı zamanda solucan gübresi üreticisi olduğunu ve devletin destekleriyle eğitim aldığını anlattı. “Çiftçi Kadınlar Yarışıyor” yarışmasında üç kez birinci olduğunu belirtti. İmirzalıoğlu’na “Ezel” diye seslenmesi de programa renk kattı.

Kim Milyoner Olmak İster’de Menekşe Teyze’nin hikayesi damga vurdu! “Merhaba Ezel Bey” sözleriyle başladı
Yayınlama: 10.06.2024
A+
A-

Menekşe Teyze, stüdyoya dua okuyarak girdi ve yaşam hikayesini paylaştı: “Bağlık ve bahçelik bir yerde yaşıyorum. Tarım ve hayvancılıkla geçim sağlanıyor. Ben ev hanımıyım. Tarlada eşime ve kardeşime yardımcı oluyorum. Hayvanlarımız vardı ama yaşlanınca sattık. Ayrıca solucan gübresi üreticisiyim. Devletimizin verdiği destekle eğitim aldım. 500 kişilik sınavdan sonra 10 kişi Viyana’ya eğitime gönderildik. Eğitimden sonra solucan gübresi üretimine başladım. Lise mezunuyum. ‘Çiftçi Kadınlar Yarışıyor’ yarışmasında üç kez birinci oldum.”

Menekşe Teyze, 2009-2011 yılları arasında yayınlanan “Ezel” dizisindeki Kenan İmirzalıoğlu’nun rolünü hatırlatarak “Merhaba Ezel Bey” dedi. Programda başarılı bir performans sergileyen Menekşe Teyze, son soruda zorlanınca ve joker hakkı kalmayınca yarışmadan ayrılarak 30 bin TL kazandı.

Kaynak: HABER MERKEZİ

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.