Kim Kardashian’ın antrenöründen ‘günde 5 dakikaya’ fit vücut tüyoları

Yıldızların antrenörü Senada Greca, daha önce birçok ünlüyle çalışmış ve fitness uzmanına göre Hollywood fit vücuduna kavuşmak günde sadece beş dakika uzaklıkta. İşte ünlü fitness eğitmeninden sizi forma sokacak öneriler…

Kim Kardashian’ın antrenöründen ‘günde 5 dakikaya’ fit vücut tüyoları
Yayınlama: 10.07.2024
Düzenleme: 10.07.2024 11:28
A+
A-

Kim Kardashian ve Miranda Kerr gibi yıldızlarla çalışan kişisel antrenör Senada Greca , katılarak sağlıklı alışkanlıklar edinme ipuçlarını paylaştı.

Aynı zamanda ReRise uygulamasının kurucusu olan Senada, kendi fitness yolculuğuna nasıl başlayacaklarını bilemeyenlere tavsiyelerde bulundu.

‘Her zaman küçükten başlamanızı öneririm,’ diye öğütledi.

‘Bir seferde bir adım.’

Senada, “20 dakikayla başlayın, beş dakikayla başlayın, hatta bir dakikayla başlayın ve sonra bu alışkanlığı edinin” önerisinde bulundu.

Fitness gurusu bunun ‘her gün’ tutarlı bir alışkanlık yaratmakla’ ilgili olduğunu açıkladı ve ekledi:

‘Çoğu zaman motivasyonun ihtiyaç duyulan şey olduğunu düşünürüz ama öyle değildir’

Her gün aynı saatte kendiniz için bir şey yapın

Senada ayrıca, her gün aynı saatte egzersiz yapmanın ve bunu kendiniz için mümkün olduğunca kolaylaştırmanın öneminden bahsetti.

Ünlülerin eğitmeni, ‘Spor salonuna gidecekseniz spor kıyafetlerinizi hazırlayın, ayakkabılarınızı bir gece önceden hazırlayın – bazı insanlar spor kıyafetlerini uyurken bile giyiyor çünkü bu şekilde bir adım daha atlamış oluyorsunuz’ dedi.

Peki bunu başarmayı kendiniz için nasıl daha erişilebilir ve kolay hale getirebilirsiniz?

Senada, başlangıçta sadece beş dakika egzersiz yapmanın çok az bir miktar gibi göründüğünü kabul ediyor, ancak egzersiz yaparken sağlam bir alışkanlık oluşturmak için istikrarlı bir temel oluşturmak adına bunun temel taşı olduğunu söylüyor.

Senada, ‘Fitness’ı hayat boyu sürecek bir aktivite haline getirmenin anahtarı bu, çünkü ben bunu bir sprint olarak görmüyorum – bu hayat boyu sürecek bir maraton,’ diye belirtti.

Senada, başlangıçta ‘dramatik sonuçlar göremeyeceğimizi’ ancak daha büyük bir şeye doğru ilerlediğimizi söyledi.

Ünlü antrenör, ‘Bir hafta boyunca günde beş dakika, sonraki hafta bir hafta boyunca 10 dakika ve sonra tekrar oradan başlayarak çalışmaya başlıyorsunuz – bu onu daha erişilebilir kılıyor’ diye belirtti.

5 dakikada hangi egzersizler yapılabilir?

Fitness tutkunu, beş dakikada neler başarabileceğinizi düşünürken, koşu bandında yürüyerek veya koşarak başlamanızı, ardından squat veya deadlift yapmanızı öneriyor.

Vücudunuzdaki en büyük kasları hedef alacaktır – belki birkaç kürek çekerseniz, birkaç hareketi tamamlamış olursunuz.

Evde neler yapılabilir?

Spor salonu ekipmanı olmayan kişiler için evde yapılabilecek egzersizler konusunda bazı önerileri oldu; örneğin, kanepede otururken ayağa kalkmak için çömelmek veya kalça itme hareketleri için kanepeyi kullanmak gibi.

‘Evinizin etrafındaki her şeyi spor yapabileceğiniz bir şeye dönüştürebileceğinize inanıyorum’ dedi.

Fitness uzmanı, sadece fiziksel olarak egzersiz yapmadığını, aynı zamanda meditasyonun da ruhsal sağlığına iyi geldiğini söylüyor.

‘Meditasyon çok önemli, bunu her gün yapmaya çalışıyorum’ diyen ünlü isim, ayrıca yatmadan önce günlük tuttuğunu ve şükran duygusunu uyguladığını da sözlerine ekledi.

Kaynak: MUSTAFA BAYGIN/ÖZEL HABER

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.